Antikoncepcia a vlasy

Dobrý deň.Štvrtý mesiac užívam antikoncepciu a 3 mesiace nato mi začali výrazne padať vlasy a stále sa to zhoršuje.Naposledy som spozorovala minulý týždeň, že keď som užívala aktívne tabletky a umyla som si vlasy tak mi ich vypadlo cca do 400 a o týždeň nato som si umyla vlasy zrovna vtedy, keď som bola na druhej neaktívnej tabletke kedy mám mať menzes a vypadlo mi možno 70 vlasov. Zdá sa mi, že to s tým má súvis.Myslíte, že by som mala antikoncepciu vysadiť ? mám z nej aj dosť zlú náladu v poslednom čase. ďakujem za odpoveď :)

Odpověď odborníka:

Dobrý den, antikoncepce a vypadávání vlasů spolu vůbec nemusí souviset. Doporučuji vyhledat obvodního lékaře, aby Vás celkově prohlédl a prověřil příčiny vypadávání vlasů (tyj sou nejčastěji hormonální - zejména porucha funkce štítné žlázy, nebo metabolické - nedostatek některých vitamínů a minerálů, nebo infekční - plísňová infekce vlasové části hlavy, ostatní příčiny jsou vzácnější). K antikoncepci a jejímu vysazení - bez ohledu na stav vlasů, pokud Vám antikoncepce nevyhovuje, proberte to se svým gynekologem, zda se pro Vás nenajde vhodnější preparát, se kterým se budete cítit lépe.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: