Artroskopie kolene v lokální anestezii

P. Doktore Mám dotaz ohledně anestezie. V říjnu mě čeká jednodenní zákrok artroskopie kolene. Ale obávám se anestezie jelikož už to bude celkem 9anestezie za posledních 13 let. Poslední anestezie byla před 4lety. Je mi 30let, sportuji, nepiji alkohol, ale přiznám se, že kouřím. Anestezie mi nikdy nedělala sebemenší problém nikdy mi nebylo zle ani žádné problémy s pamětí či jiné nežádoucí účinky. Pokud se diagnóza potvrdí budu muset podstoupit ještě jednu narkózu a to příští rok. Jsem z toho nervózní, ale myslím že snad zbytečně. Jsem celkově v naprostém pořádku.

Odpověď odborníka:

Hezký den Any, také si myslím, že se obáváte zbytečně, dnes jsou voleny již tak šetrné metody a formy anestezie, že Vám hrozí minimální nebezpečí. Ke zvážení jsou anestezie především u seniorů s horším prokrvení mozk. Ovšem jedná-li se o zákrok artroskopický, je zde možnost zvolit pouze lokální anestezii, tedy rozhodně šetrnější metodu pro Váš organismus, zkonzultujte tedy tento možný postup s Vašim anesteziologem, který u operace bude. Doporučuji Vám přestat kouřit, požádejte o intervenci Vašeho praktického lékaře, ke zmírnění odvykačních příznaků doporučuji užít preparát Champix. S pozdravem, K. Jiříčková.

MUDr. Kristýna Jiříčková
MUDr. Kristýna Jiříčková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Monse spol, s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak člověk k vysokému cholesterolu přišel
Články: Jak člověk k vysokému cholesterolu přišel
Náš dnešní způsob...
EMG
Články: EMG
Elektromyografie (EMG) je...
Naučte se šetrně uvolnit ucpaný nos
Články: Naučte se šetrně uvolnit ucpaný nos
Rýma je sice běžné...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x