Asi časté virózy, nebo co by to mohlo být

Dobrý den, Asi tak 2x až 3x za měsíc se cítím hodně unaven. Příznaky jsou stále stejné: Mám těžké nohy; lehký tlak v očích - jako při nevyspání; jakoby mě lehce bolí u srdce; někdy se mi i spouští krev z nosu; bolí mě klouby - zejména kyčle, lokty a i celá holeň; jsem o hodně citlivější na chlad - je mi stále zima (obecně citlivý na chlad jsem pořád); v noci se hodně potím - zejména vzadu na krku a ramena; vzbudím se spocený a prochladlý - pak mě bolí ramena od nachlazení; rýmu ani kašel nemívám; při močení cítím, že moč "voní" jinak než normálně; teplotu zpravidla nemám, ale stoupne k 36,7 až 36,9 a někdy i k 37,2; mám bílý jazyk; něky se mi udělají afty (asi je organismus oslaben). Tento stav trvá tak 3 až 7 dní. Pak se stav zlepší. Pár dní až týden je mi lépe a vše se opakuje s větší či menší intenzitou. Takže se vlastně v noci pořád potím. Ale když se dost nezakryji, tak je mi zima. Jediné co mi pomáhá je klid (nejlépe v posteli) a hodně pít. Připadá mi to jako stále se opakující virózy. Jak se toho zbavit nebo jak posílit organismus? Ještě pozn.: nemám náročnou práci (fyzicky či psychicky). Děkuji vám za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, doporučila bych imunologické vyšetření ev. i infektologické vyšetření, odběry by bylo vhodné provést v době, kdy se necítíte dobře. Dle provedených vyšetření by se pak zvolil další postup. Zatím můžete zkusit užívat Betaglukany, které posilují organismus včetně imunitního systému.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Poprvé u gynekologa – nejčastější dotazy
Články: Poprvé u gynekologa – nejčastější dotazy
Důvodem k první návštěvě...
Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Články: Souvisí velikost penisu s tělesnou výškou?
Větší muži mají větší penis...
Konzumace chilli: zdraví prospívá, ovšem bez záruky
Články: Konzumace chilli: zdraví prospívá, ovšem bez záruky
Chilli, známé koření...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x