Asi měsíc trvající střevní problémy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co může být příčinou mých střevních problémů. Už asi měsíc mám průjem bud každý den a nebo každý druhý den a bolesti břicha, nebo když pojím tak cítím těžkost. Než mi to všechno začalo brala jsem prášky na zvýšení železa (aktiferin) ale ten už neberu asi 14 dní a problémy stále trvají. Kromě toho se ještě často pohybuji v nemocnici a manipuluji s pacienty (odborná praxe). Dnes se mi dokonce udělalo tak špatně že jsem všechen obsah žaludku vyzvracela. Jaká by tohohle mohla být příčina a jak to řešit? Děkuji za odpověd :)

Odpověď odborníka:

Dobrý den. Střevní a zažívací potíže v souvislosti s užíváním železa v tabletové formě (Aktiferrin) jsou velmi časté, nicméně pokud nemizí ani po vysazení železa, bude asi příčina jinde. Na prvním místě bych zvažovala etiologii infekční. Pokud nejsou potíže dramatické, zkuste dietu doporučovanou při průjmových onemocněních a léky s desinfekčním účinkem na trávicí trakt (černé uhlí, Smecta, Endiaron aj.), případně vhodná probiotika (Hylak kapky, Enterol. Enterina ap.). Pokud nedojde k úpravě, vyhledejte Vašeho praktické - měly by se provést výtěry k potvrzení či vyloučení infekční etiologie průjmu. Až po případném vyloučení infekčního původu bych uvažovala o dalších vyšetřeních. Přeji rychlé uzdravení.

MUDr. Renata Lažanská
MUDr. Renata Lažanská

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: IKEM, Klinika nefrologie

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: