Atopický ekzém

Dobrý den,potřebovala bych poradi ohledně atopického ekzému své 17-ti leté dcery.Dcera se léčí na astma a alergie asi 7 let.Denně užívá Aerius a Seretide, od září má na dlani atopický ekzém,který si maže mastí Advantan.kůži má hrozně vysušenou,která potom následně praská.je to hrozně nepříjemné i po estetické stránce.Potřebovala bych poradit,čím kůži mastit,doma máme Excipial U lopotio,ale myslím si,že to není ono.Nebo nevím,jestli by to nechtělo změnu masti,ale má ji teprve od září.Předem děkuji za odpověď Eva

Odpověď odborníka:

Advantan je poměrně slabý přípravek, na kůži rukou bych doporučovala silnější - poraďte se s lékařem. Na promazávání se dá v lékárně sehnat mnoho přípravků ( zkuste Excipial Repair -určený přímo na ekzémy na rukou), ale často jsou lepší různé dělané masti a krémy, které vám opět může předepsat lékař- např. s obsahem urey, glycerinu, slun. oleje a neoaquasorbu. Dále doporučuji nepoužívat mýdla a už vůbec ne tekutá mýdla, v lékárně se dají zakoupit tzv. syndety (např. řada Atoderm - myslím že to je firma Bioderma). Po umytí rukou důkladně vysušit včetně meziprstí a ihned ošetřit krémem.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x