Bederni pateř

Dobrý den ,chtěla bych radu zda by mi pomohla operace či nějake cviky zasílám vysledek z MR Výrazně napřímená bederní lordoza s blok. postavením . Poč. zn. spondylozy a výraznější spondylartroza. Ve výši L 5/S 1 široký mediál. výhřez ploténky, zasahující do pateř. kanálu v šíři 8 mm, jeho laterolaterál. rozměr měří 14 mm. Výhřez komprimuje ventrál. hranu durál. vaku a je v komtaktu s odstupujícími kořeny S 1 bilat. Pateř. kanál volný v obou rozměrech. Degenerat. změny na obratl. tělech - endplate disease I.stVýrazně napřímená bederní lordoza s blok. postavením . Poč. zn. spondylozy a výraznější spondylartroza. Ve výši L 5/S 1 široký mediál. výhřez ploténky, zasahující do pateř. kanálu v šíři 8 mm, jeho laterolaterál. rozměr měří 14 mm. Výhřez komprimuje ventrál. hranu durál. vaku a je v komtaktu s odstupujícími kořeny S 1 bilat. Pateř. kanál volný v obou rozměrech. Degenerat. změny na obratl. tělech - endplate disease I.stVýrazně napřímená bederní lordoza s blok. postavením . Poč. zn. spondylozy a výraznější spondylartroza. Ve výši L 5/S 1 široký mediál. výhřez ploténky, zasahující do pateř. kanálu v šíři 8 mm, jeho laterolaterál. rozměr měří 14 mm. Výhřez komprimuje ventrál. hranu durál. vaku a je v komtaktu s odstupujícími kořeny S 1 bilat. Pateř. kanál volný v obou rozměrech. Degenerat. změny na obratl. tělech - endplate disease I.stVýrazně napřímená bederní lordoza s blok. postavením . Poč. zn. spondylozy a výraznější spondylartroza. Ve výši L 5/S 1 široký mediál. výhřez ploténky, zasahující do pateř. kanálu v šíři 8 mm, jeho laterolaterál. rozměr měří 14 mm. Výhřez komprimuje ventrál. hranu durál. vaku a je v komtaktu s odstupujícími kořeny S 1 bilat. Pateř. kanál volný v obou rozměrech. Degenerat. změny na obratl. tělech - endplate disease I.stVýrazně napřímená bederní lordoza s blok. postavením . Poč. zn. spondylozy a výraznější spondylartroza. Ve výši L 5/S 1 široký mediál. výhřez ploténky, zasahující do pateř. kanálu v šíři 8 mm, jeho laterolaterál. rozměr měří 14 mm. Výhřez komprimuje ventrál. hranu durál. vaku a je v komtaktu s odstupujícími kořeny S 1 bilat. Pateř. kanál volný v obou rozměrech. Degenerat. změny na obratl. tělech - endplate disease I.st děkuji za odpověd

Odpověď odborníka:

Dobrý den, velice záleží na tom, jaké jsou Vaše obtíže a jaký je nález neurologa. Pak až jde rozhodout o postupu léčení. MR má pouze za úkol potvrdit představu o příčině potíží. Bez těchto informací není výsledek MR důležitý. Zkušený fyzioterapeut by Vám také mohl poradit, ale určitě Vás na MR někdo poslal a rád Vám i sdělí názor na další postup.

MUDr. David Bludovský
MUDr. David Bludovský

Specializace: Neurochirurgie
Pracoviště: Neurochirurgické oddělení, Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice v Plzni

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Lékaře nepotěším. | Od: Štefan | 11.9.2015 17:05
Je mi 75 let, celý život jsem sportoval (běh, dálkové pochody,parašutismus)měl jsem i těžký úraz (dvonásobná zlomenina páteře) a přesto nemám vážné problémy s klouby a zády. Ale nebylo tomu tak vždy. Asi před 20-ti lety mne začaly pobolívat kolenní ale i kyčelní klouby. V autě jsem bez přestávky mohl řídit pouze hodinu, nebo při cestování v autobusu také, pak začaly silné bolesti v kloubech, hlavně v kolenních.Byla mi doporučována kloubní náhrada. Dokonce při bolestech křížového kloubu mě neuroložka "potěšila" bolestmi až do smrti. Nepodstoupil jsem žádný operační zákrok. Začal jsem ale cvičit. Nejprve ráno v leže uvolním bez zátěže všechny klouby, pak ve stoje dřepy, kroužení bederní krajinou..... a pak se vydám na svižnou ranní procházku. Večer procházku opakuji (celkem 7 km) A bolesti ustaly a nekulhám, nepoužívám berle či hůlky. Neužívám žádné doplňky stravy a ani léky, jím vše co je k jídlu a maximálně použiji velmi sporadicky biolampu. Ano ráno jsou klouby ztuhlé a i když některý i cítím, tak na procházce to rozchodím a bolesti ustoupí. Samozřejmě tuto "léčbu" doporučují každému, bohužel u většiny mých vrstevníků a také mladších převažuje lenost a pohodlnost nad vůlí. Mám samozřejmě výhodu, že v důchodu mám na procházky dost času. V ostatním čase se věnuji převážně s manželkou zahrádce. Přitom mi nedávno při kontrole na CT zjistili vážné poškození páteře degeneratívnimi změnami....Cvičením se mi to daří eliminovat.
reagovat
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: