Bércový vřed

Nevěděla jsem kam přesně můj problém zadat, tak jsem to uvedla pod psychiku neboť s ní to má hodně společné. I když to bude znít asi jinak než jako zdravotní problém. Spíš jde o radu. Seznámila jsem se s jedním mužem. On chce mě, já jeho. Problémem je, že se mi svěřil, že má křečové žily a bércův vřed po dědečkovi. Musím dodat, že mi to řekl, když byl trochu posilněn alkoholem, jinak by se neodvážil. Neznáme se zase nějak extra, abych věděla jestli chodí pravidelně k lékaři a tak. A ani nevím jak moc pokročilou nemoc tedy má, ale trápí mě to, že ho to trápí přes psychiku. Sice mě chce, ale zároveň mi nechce kazit život - skrz nemoc. Má problém se svléknout před ženou. Psal mi, že se mnou nemůže k moři, že by umřel studem. Dívala jsem se na obrázky a vím, že je to od pohledu škaredé, ale neodrazuje mě to. Vím jaké to je být nemocná. Já mám epilepsii a chápu jeho "pošramocenou" psychiku, ale kdybych ho i přesto nechtěla, tak se přeci dál nesnažím ne ? Na jednu stranu mám strach co by přišlo dál, až by nemoc postoupila někam dál či tak. Nevím jestli je to infekční a tak. Skoro nic odborného nevím. Ale mám ho ráda a nechci aby se ještě více psychicky "vyšťavoval". Nevím co s tím dělat. Děkuji aspoň za nějakou malou radu.

Odpověď odborníka:

Milá slečno Lenko- moc děkuji za důvěru. Vážím si Vaší jemné a něžné povahy. Křečové žíly je označení poruchy, která bývá geneticky podmíněná, není tedy zcela možné ji "vyléčit", je ale stabilizovatelná a do jisté míry upravitelná léčbou. Podstatou je porucha stavby určitě složky žilní stěny, která má za následek větší poddajnost, krev může stagnovat v rozšířených oblastech, následkem jsou určité poruchy výživy příslušné oblasti dolní končetiny. Poučený pacient dokáže průběh své poruchy hodně ovlivnit a zmírnit obtíže i komplikace. Lékař vede pacienta k určitým režimovým zásadám, dokáže předpsat vhodné léky a zdravotní pomůcky.
Myslím, že byste se neměla obávat s přítelem trochu víc prohovořit příčiny jeho obav, můžete mu jistě dát najevo, že u člověka dáváte přednost jiným hodnotám, než je fysická dokonalost. K rodícímu se vztahu určitě patří určitá míra vzájemného ostychu, hledání hranic..Moc a moc držím palce- a nebojte se hovořit upřímně a otevřeně!!

MUDr. Barbora Heřmanská
MUDr. Barbora Heřmanská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

Poradna uLékaře.cz

Nečekejte a poraďte se ihned s naším lékařem!

Rychlá odpověď

již do 6 hodin

Za pár kaček

již od 29 Kč

A bez čekání

žádné čekárny a nemocnice

 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: