Bílá skvrna na zádech u miminka

Dobrý den, mám 3 měsíční dceru, která měla po narození na zádech bílou skvru. Doktorka řekla, že se uvidí co z toho bude a budeme to hlídat. Dcera má problémy s prdíky, někdy hodně tlačí a pláče. Asi po 3 týdnech se skvrna začala zabarvovat do červen, zatím se ale nezvětšila použe zčervenala. Je to tím tlačením? A zajímalo by mě o co se vlastně jedná, zda je to nebezpečné a zda to lze odstranit. Dětská doktorka mi vždy jen řekne, že to mám hlídat aby s to nezvětšilo, nebo nekrvácelo, že to budeme řešit až bude malá větší. Ale já se bojím, mám jít na kožní sama od sebe? moc děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zřejmě se jedná o hemagiom, nezhoubný cévní nádorek v kůži. Tlačením barvu trvale nezmění, mění ji, jak se cévy v něm vyvíjejí a rostou. Odstranit lze. Kdy a jak, to určí dermatolog podle charakteru a vývoje nádorku. V kojeneckém věku se takové nádorky odstraňují, jen pokud je to nezbytné (tj.pokud by se příliš zvětšoval nebo krvácel apod. - pokud by byl příliš aktivní), minimálně proto, že na takový zákrok je obvykle nutné dítě uspat. Pokud máte jakékoli pochybnosti, klidně se běžte poradit s kožním lékařem nebo nejprve ukažte změnu barvy své paní lékařce (to je to, že "to máte hlídat" = hlásit lékařce změny). Pozn. Takový nádorek může postupně (v řádu let) i sám zmizet.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
vitiligo | Od: vlavlas01 | 19.6.2009 13:57
Ahoj.Přivezl jsem si ze zahraničí vyléčené vitiligo a spoustu nových vědeckých poznatků o této chorobě.Ozvěte se mi na mail,rád se s vámi o tyto informace podělím.Vláďa mail:vlavlas01@gmail.com

reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: