Bílkoviny

Zdravím Vás! Jsem v polovině těhotenství a v moči mně byly zjištěny bílkoviny. Co to znamená pro těhotnou a plod - jak je to nebezpečné? Jaká je léčba? Můj gynekolog na to příliš nereagoval. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bílkoviny v moči by se měly hlídat v souvislosti s tlakem krve. V těhotenství je někdy přítomný tzv. syndrom preeklampsie, který je spojen právě s bílkovinou v moči, vyšším až vysokým krevním tlakem a v pozdějších fázích onemocnění i otoky, které se projevují přibýváním na váze, těžším dýcháním, otoky rukou a nohou, bolestmi hlavy a poruchami vidění. Kvůli včasné diagnóze preeklampsie se u těhotných žen při pravidelných kontrolách u lékaře měří krevní tlak a stanovují se bílkoviny v moči. U lehčích případů preeklamsie stačí k normalizaci hodnot klid a odpočinek. U těžších případů, kdy je krevní tlak zvýšen nad hodnoty 150/95 by měla být žena hospitalizována v nemocnici - kde se léčí pod dohledem léky na úpravu krevního tlaku. Dlouhodobě zvýšený krevní tlak poškozuje totiž cévy v placentě, což může mít za následek snížený přívod živin a kyslíku k plodu a jeho opožděný vývoj i jiné poruchy z nedostatku výživy. Proto se vyšší krevní tlak léčí a patří do specializované poradny. Pokud chcete mít klid, požádejte pana doktora přímo o kontrolu bílkovin v moči a krevního tlaku sama, je totiž možné, že šlo o přechodnou situaci, která se může sama zase upravit. Pokud ale bílkoviny budou přetrvávat a bude i vyšší krevní tlak, zasloužila byste si konzultaci v poradně pro riziková těhotenství, někdy lékaři léčí vyšší krevní tlak i sami - ale rozhodně se musí těhotná pečlivěji sledovat. Hezký den i celý rok, který vám přinese zdravé miminko.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Gastroskopie
Články: Gastroskopie
Gastroskopie nebo jinak...
Artritida a pásový opar – spojení skrze léky
Články: Artritida a pásový opar – spojení skrze léky
Zvyšují preparáty léčící...
I muži mají svoje dny aneb Jak udržet testosteron pod kontrolou.
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Cukrovka krade chuť k milování. Jak touhu vrátit zpět?
Předoperační vyšetření
Články: Předoperační vyšetření
Předoperační vyšetření je...
Mimoděložní těhotenství - noční můra každé ženy
Články: Mimoděložní těhotenství - noční můra každé ženy
Mimoděložní těhotenství je...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x