Bojím se smrti

Dobrý den, je mi jen 13 a už se bojím smrti.Musím na smrt pořád myslet..někdy nemůžu ani usnou.Prostě mě ubíjí ten pocit,že už nic nebudu vnímat a že pro to nemohu nic udělat.. ale nemám k tomu žádné důvody se bát smrti.

Odpověď odborníka:

Milá Michaelo, jsi stará jako můj mladší syn, a pravda je že většinou lidé v tvém věku mají jiné starosti. Pravda je že v určitém věku si lidé uvědomí smrt jako něco neměnného, definitivního. uRČITĚ se lépe žije lidem, v co něco věří, třeba křestaně, kterí věří v nějakou formu dalšího života, i když představa andělíčků na obláčku je dosti zastaralá. Užívaj si život a já ti v něm přeji hodně štěstí Dr Miroslav Sekot

MUDr. Miroslav Sekot
MUDr. Miroslav Sekot

Specializace: Psychiatrie
Pracoviště: Hélio - centrum pro duševní zdraví

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
odpověď | Od: Jiří | 4.1.2017 18:46
Chápu trochu pana doktora, že jako lékař si nemůže dovolit jinou odpověď ohledně smrti, protože se musí striktně držet (zastaralých) vědeckých postupů faktů, ale proč tak mladému člověku psát něco, co sám nevíte? I kdyby váš motiv měl stát na prosté logice, tak je vždy lepší říkat, že konec není. Zkuste se s někým vsadit, vy vyhrát nemůžete, on nemůže prohrát. Protože když budem, zaplatíte mně, když nebudem, já nemusím platit vám. Nicméně jako člověk může mít názor jiný.
Smrti se opravdu nemusíš bát. Není to žádný konec. Jak kdo žil se pak vždycky hodnotí, tak se snaž žít dobře podle svého svědomí.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: