Boláky po medrolu

Dobrý den, byl jsem obdařen :) crohnovou chorobou, užívám medrol a mám (nejspíš z něho) po celém těle boláky, nejvíce na břiše, hrudníku a obličeji. Někdy svrbí, hlavně po sprše nebo koupeli a z některých občas teče krev, když zapomenu a poškrábu se. Existuje na tento vedlejší účinek medrolu nějaký lék, který si s tím poradí? (nejlépe prášky, protože mazat celé tělo mastími připadá jako nesmysl) Hlavně na obličeji je to hotová tragedie. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, toto je vhodné konzultovat s Vaším ošetřujíécím gastroenterologem. Tyto vedlejší účinky nebývají časté a může se jednat o nějakou infekci, která se kvůli nasazeným kortikoidům mnohem hůře hojí. Někdy se může nasadit jiná terapie, která tyto vedeljší účinky nemusí způsobovat, někdy je nutné nasadit něco dalšího, ale to je méně úspěšná verze.

MUDr. Vendula Bartáková
MUDr. Vendula Bartáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Postgraduální studium na Ústavu patologické fyziologie LF MU

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: