Boláky po těle

Dobrý den, mám takový problém, dělají se mi boláky po těle a hledám způsob jak se jich zbavit. Užívám medrol (Crohnova choroba) a doktorka říkala že by to mohlo být tím, i když před měsícem mi byla snížena dávka na polovinu prášku denně a zatím boláky nemizí. Mám jich opravdu kvanta, na břiše, hrudníku, ramenou, stehnech a hlavně na obličeji, nejspíš i ve vlasech. Nijak mě nesvrbí ani nepálí, je to spíš vizuální problém, na obličeji připomínají akné. Jsou nějaké vitamínové doplňky které by mně dali kůži do kupy? Nejlépe kdyby byly na předpis. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Vážaný pane Jardo, kortikoidy (např. Medrol) mohou vyvolat kožní změny ve smyslu ztenčení kůže a podkoží, akné nebo kopřivky; naproti tomu "boláky" mohou být spíše projevem Crohnovy choroby. Doporučuji Vám konzultovat dermatologickou ambulanci a zkusit jimi doporučené přípravky. S pozdravem, Milan Hrubý.

MUDr. Milan Hrubý
MUDr. Milan Hrubý

Specializace: Nefrologie
Pracoviště: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze 2, IV. Interní klinika, Ambulance nutriční podpory

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: