Bolavé akné

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem co se týče akné jelikož se mi v létě uělalo akné ktere šlo huře vymáčknout a předtim sme byli v itálii a už druhým rokem se mi tam osypala ramena s hrudníkem předpokládám že ej to alergie na sluníčko protože to pak pálilo a štípalo. Tak jestli je možné že se mi takové akné vytvořilo po této reakci na sluníčko nebo jestli je možné že jde o jiný problém. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, akné může vznikat v souvislosti s pobytem v teplém prsotředí a jako reakce reakce na sluníčko. Záleží na tom jak vaše kůže vypadá nyní a na projevech. Pokud se tvoří boule, tak projevy nemačkejte, protože z toho nic nevyteče a vznikne zánět a následně jizva. Bylo by vhodné navštívit kožního lékaře, který Vám předepíše účinnou léčbu. Pokud se projevů tvoří hodně, vznikají jizvy, tak je možná terapie léky. Lokálně můžete používat přípravky na akné z lékárny . Jako léčivý prostředek se aplikuje Skinoren krém, který můžete koupit bez receptu. Aplikuje se 1x denně, ale může vysušovat kůži, tak ji musíte promazávat hydratačním krémem. LRJ

MUDr. Lucie Růžičková Jarešová
MUDr. Lucie Růžičková Jarešová

Specializace: Dermatovenerologie
Pracoviště: L - DermaMedEst s.r.o

Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: