Bolení prsou při antikoncepci

Dobrý den, mám takový problém. Již dva měsíce a půl beru antikoncepci Tei-regol 21+7 zcela mi vyhovuje. Ale před 9-ti dny mě začaly pobolívat prsa jako ze strany. A také před 9-ti dny jsem k této antikoncepci brala NUtricap proti padání vlasů obsahuje vápník hořčík a zinek. Myslela jsem jestli mě ty prsa nemohou bolet z toho a tak jsem to vysadila a Nutricap už třetím dnem neberu, ale prsa mě bolí ještě víc a i když chodím bolí mě víc než když jen sedím. A také se mi o něco zvětšily. Těhotná nejsem to vím na 100% ještě jsem nikdy neměla pohlavní styk. Mám strach co to může být a antikoncepci bych nechtěla měnit. Moc, moc prosím o radu. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, bolesti prsou mohou být vedlejším nežádoucím účinkem hormonální antikoncepce, avšak zcela nezávažnou. Při menstruaci nejspíše dojde k úlevě.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěž o krém BELOBAZA®

Belobaza je krém pro každodenní péči, ochranu a regeneraci suché, citlivé a podrážděné pokožky.

 celý článek

x