Bolení v krku po zívnutí

Dobrý den, dnes jsem stála s kolegyní před prací a kouřili jsme, přišlo na mě zívání a tak jsem si pořádně zívla. Hned po zívnutí mě začla bolet " jakoby pravá madle" bolí to při polykání. Nevím jestli to může souviset s tím, že mě už týden bolí a roste zub moudrosti, ale na levé straně. Ráda bych se zeptala jestli se jendá o "maličkost" a bolest odezní nebo by bylo lepší zajít zítra k praktické lékařce. Předem děkuji za odpověd. Nikola J.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Nikolo. S největší pravděpodobností jste si přetáhla jeden ze svalů, které zvedají jazylku - musculus digastricus. To mohlo způsobit jeho křeče, které jsou velmi bolestivé, nepříjemné a přestože velmi rychle ustoupí, ještě několi hodin anebo dní mohou být bolestivé. Pokud by se situace opakovala, doporučím pro jistotu navštívit ORL lékaře, aby se vyloučily jiné příčiny. Jediná účinná prevence je pamatovat na to při zívání a neotevírat ústa přespříliš. Hezký den.

MUDr. Tomáš Šebek
MUDr. Tomáš Šebek

Specializace: Chirurgie zaměřená na laparoskopické operace
Pracoviště: Chirurgické oddělení Nemocnice Na Františku

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x