Bolest a modrání palce u nohy

DOBRÝ DEN, MŮJ BRATR (47LET) MÁ JIŽ DELŠÍ DOBU PROBLEM S PALCEM U NOHY, POCIŤUJE BOLEST (ŘEZÁNÍ) KTERA SE POSTUPNĚ ZVYŠUJE (ZVLÁŠTĚ PO DELŠÍM STANI A PO BEZNE CHUZI BĚHEM DNE) A TAKÉ MU MODRA-FIALOVÝ TÉMĚŘ AŽ ČERNÁ BŘÍŠKO PALCE, NYNÍ ZAČÍNÁ TOTÉŽ l U SOUSEDNIHO PRSTU-U UKAZOVACKU. PODSTOUPIL NĚKOLIK VYSETRENI NA CHIRURGII (NEHET NEZARUSTA, RTG BEZ NALEZU), DALE NA HEMATOLOGII (VYŠ.SONO-VEŠKERÉ ŽILKY A CÉVKY JSOU V POŘÁDKU, VSE JE V PALCI PRŮCHOZÍ-ŽÁDNOU KR.SRAŽENINU NENAŠLI. KREVNI TESTY TAKÉ BEZ NÁLEZU. NIKDY ZADNY ÚRAZ NA NOZE NEMEL. NEKOLIKRAT MUSEL NAVŠTÍVIT EMERGENCY PONEVADZ BOLEST SE NEDALA VYDRŽET, TAM MU PALEC NAMAZALI HEPARINOVOU MASTI, ALE VYSLEDEK ZADNY. NEKOLIKRAT BYL NUCEN BYT V PRAC.NESCHOPNOSTI. POMAHA MU POUZE KLID NA LUZKU A S NOHOU MIRNE VE VYSCE. V MINULOSTI ZACAL BYT LECEN NA PORUCHU SRAZLIVOSTI KRVE-TROMBOZA NA PLICICICH-LECBA HEPARINEM, PROTO PRAVIDELNE DOCHAZI NA VYSETRENI A JE SLEDOVAN. V RODINE NA TOTO ONEMOCNENI PODLEHLA JEHO MATKA-KRATCE PO JEHO NAROZENI. ALE VYSETRENI PALCE A KREVNI TESTY NA HEMATOLOGII ZADNOU SOUVISLOST S MODRANIM PALCE A S JEHO DŘÍVĚJŠÍM TROMBEM NEPROKÁZAL. NA ZÁVĚR PÁR INFO: OBUV NOSI VOLNOU, NEJLEPE MU JE v PANTOFLICH. CUKROVKU NEMA. PRACUJE JAKO TRUHLÁŘ.-V MINULOSTI PRACOVNI ÚRAZ NA PILE (UŘÍZL Sl 3 PRSTY NA RUCE). ZADNY DOKTOR KTEREHO NAVŠTÍVIL Sl NEVÍ s NIM RADY. Musí přeci existovat příčina jeho onemocnění. Přeci nikomu necernaji prsty jen tak. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ A ZA RADU JAK DAL...

Odpověď odborníka:

Dobrý den, takhle na dálku těžko říci. Navíc se řada možností vyšetřeními vyloučila. Uvažoval bych na prvním místě o nějaké poruše prokrvení - uzávěru cév. Pak by se měla vyloučit dna (ukládání kyseliny močové v tkáních). Pak nějaké kožní onemocnění. Ale to jsou opravdu jen dohady.

MUDr. Vladimír Němec
MUDr. Vladimír Němec

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: ASKLEPION s.r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
stejné problémy | Od: NIKOLA | 16.11.2015 12:36
Dobrý den ,
máme stejné problémy, jako byly zmíněny v článku výše. Maminka už je měsíc v pracovní neschopnosti, pomalu nemůže chodit má hrozitánské boleti připomínající strhávání nehtu zaživa z palce. Dochází i k barevnému zbarvení lůžka, které se mění z červené do fialové barvy. Bolesti trvají po celý den, ale v noci dochází k ukrutnému vyvrcholení v podobě napínání na skřipec. Navštívily jsme pana doktora, absolvovaly různé vyšetření na, kterých nám nebylo nic specificky prokázáno máme za sebou rentgen, několik návštěv na chirurgii, poté konzultaci na cévním, a interním oddělení vše bez kloudného výsledku. Praktická lékařka si myslí, že mamka je simulantka a říká, že z jejího pohledu bylo vše vyčerpáno. Mamku z počátku léčili na DNU tabletami nepomohlo. Děkuji za jakoukoliv zprávu, a popřípadě kontakt na pána ve zminovaném článku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: