Bolest bicepsu

Mám takový problém, který se týká levého bicepsu. Když zvednu ruku nad hlavu a je natažená, tak mě táhne přes celý biceps (od podpaží až k předlokní) jakoby šlacha, nebo tak něco. Když je ruka takto nad hlavou natažená, tak na pohmat cítím tupou bolest právě v těchto "nitkovitých útvarech", které se táhnou přes biceps, jinde ne. Když je ruka v přozené poloze a pro nic se nenatahuji, tak nebolí. Žádnou fyzickou zátěž jsem v poslední době neměl. Problém přetrvává už asi týden a nemění se. Je nutná návštěva lékaře? Bylo by popř. možné navštívit jiného lékaře než praktického (jsem kvůli studiu v Praze a praktického mám na druhé straně republiky), nebo to samo odezní? Děkuji a hezký den.

Odpověď odborníka:

Podle popisu bohužel moc nerozumím podstatě problému - pokud bych Vás viděla naživo a mohla si sval prohmatat, tak by to mohlo být jasnější.
Nicméně doporučuji zkusit navštívit maséra (se specializací na zdravotní NE SPORTOVNÍ masáže). Pokud potíže do měsíce, (nebo po masážích do 14 dní) neodezní, budete muset navštívit praktického lékaře, který určí, kde by mohla být příčina a odešle Vás k příslušnému odborníkovi

MUDr. Vendula Bartáková
MUDr. Vendula Bartáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Postgraduální studium na Ústavu patologické fyziologie LF MU

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: