Bolest břicha

Dobrý den, vím, že je těžké poradit takto na dálku, ale chtěla jsem se zeptat na jednu věc. Při preventivní kontrole na gynekologii jsem při pohmatu břicha cca 5 cm pod pupíkem, cítila pichlavou bolest. Trvá to zatím tři dny, lékařka na gynek. dělala ultrazvuk a nic neobvyklého neshledala. Bolí to jen při pohmatu - musím na to zatlačit, tak jsem se chtěla zeptat, co v těchto místech cca 5 cm rovně (spíše malinko do prava) je? Moc děkuji za radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, tohle je opravdu tázka "na tělo", je tam velmi mnoho orgánů, takto se otázka opravdu nedá položit. :o) Ale to také neznamená, že pokud to bolí přesně v nějakém místě, musí být příčina jen v tomto místě a nikde jinde, lidské tělo je složité a pomocí nervů dochází k přenosu bolestí a pocitů v těle i na větší vzdálenosti. Pokud tedy nemáte jiné - jen tyto problémy, choďte na kontroly na gynekologii, můžete pro jistotu zajít i na chirurgii ( pro vyloučení event. změn na slepém střevě) - ale zbytečně si místo nevymačkávejte, dochází k dráždění, vás to jen znepokojuje a celý problém se zacyklí. Kdyby však bolest přetrvávala i v klidu/ bez vašeho aktivního mačkání/ a nebo se nějak stupnovala, navštivte vašeho obvodního lékaře, vyšetří vás a podle druhu bolesti a jejího chování vás odešle na příslušné pracoviště. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Víte, jak funguje hormonální antikoncepce?
Články: Víte, jak funguje hormonální antikoncepce?
Skutečnost, že hormonální...
Chřipka a kojení
Články: Chřipka a kojení
Pomalu nastává období, kdy...
V laboratoři zjistí užívání některých drog i po měsících!
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Játra v ohrožení: jak poznat problém
Články: Játra v ohrožení: jak poznat problém
Játra jsou životně důležitý...
Ženská masturbace
Články: Ženská masturbace
Mnoho žen ještě stále žije...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x