Bolest břicha

Tento problém jsem měl již před rokem, potom byl zhruba pul roku klid a asi před dvěma měsíci se objevil znovu. Jde o to, že mám několikrát do týdne nesnesitelnou bolest břicha v oblasti střev, pod pupkem. Objevuje se tak dvakrát až třikrát za den tak na hodinu až dvě, ne ale každý den. Bolest bývá opravdu k nevydržení a zasahuje jakoby ido zad.Z niceho nic příjde a po hodině zase zmizí. Nespozoroval jsem žadné problémy s trávením, na toaletu chodím také normálně bez vètších problémů (občas jen průjem) V krvi mi nikdy nic nenašli, ani na sonu( pred rokem) Nevím co to je a je možnost, že to může souviset s psychikou? V létě mám více práce a můsím zvládat daleko více stresových situací a také nemám čas pravidelně jíst.Muj praktický lékař mi v tomto moc nepomohl, ale bojím se, ze to může být vážné, matka i děda z matčiny strany zemřeli na rakovinu tlustého střeva.Je asi větší možnost, že se mi to nevyhne také. Děkuji předem za odpověď.

Odpověď odborníka:

Lukáši,
je velice dobře, že se o svůj zdravotní stav zajímáte, zvláště když se nádorové onemocnění tlustého střeva ve vaší rodině vyskytuje.
Takhle na dálku je velice těžké spekulovat o možné příčině vašich obtíží. Z mého pohledu by bylo vhodné doplnit kolonoskopii - endoskopické vyšetření střev, která ozřejmí, zda se v tlustém střevě něco děje/neděje.
Jak sám píšete, problém může samozřejmě souviset i s psychikou. Nejprve je ale potřeba vyloučit onemocnění organického původu, tzn. s psychikou nesouvisející.
Hezký den.

MUDr. Petra Kánská
MUDr. Petra Kánská

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: OPL, spol. s r.o.

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: