Bolest hlavy + následná necitlivost paže, jazyka, tváře

Dobrý den, prosím o radu. V posledním měsíci se mi stává, že mě začne ukrutně bolet pravá půlka hlavy a do půl hodiny mi začne mravenčit levá ruka a je neovladatelná, pak cítím brnění rtů, jazyka , levé tváře a mžitky před levým okem, ztráta ostrého periferního vidění. Dioptrické brýle nemám. Cca do 2 hodin všechny příznaky zmizí. Nevím co s tím a popřípadě kam zajít, jelikož jsem v Praze a svého obvodního lékaře mám v Bohumíně (severní morava), takže momentálně není možnost zařídit si doporučení od praktického lékaře. Prosím poraďte mi je to nesnesitelné.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vyhledejte jakéhokoli praktického lékaře a požádejte o akutní ošetření. K tomu nepotřebujete být u něj registrována. Jinak dle popisu se jedná nejspíš o migrénu nebo o jinou poruchu prokrvení mozku. Takové obtíže se řeší na neurologii. Při obtížích můžete vyhledat jakéhokoli neurologa nebo praktika (nemáte závodního nebo školního kékaře?) nebo jít přímo na neurologické oddělení nejbližší nemocnice či, pokud by byly obtíže opravdu silné, zavolat si záchrannou službu. Doporučuji vyšetření neodkládat, i kdyby to mělo znamenat, že byste se v Praze zaregistrovala u některého z lékařů.

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
migréna | Od: cihaja | 16.2.2011 22:15
dobrý den, Taro, jste první, u koho vidím tyto příznaky - pokud byste na tyto stránky někdy ještě mrkla, prosím napište mi (j.ni@seznam.cz) - mám už roky tytéž příznaky, jen v jiném sledu, lékaři opakovaně vylučovali roztroušenou sklerozu, mám i latentní tetanii, nakonec se uzavřelo právě diagnozou migréna, ale léky na migrénu mi nepomáhají. Takže pokud byste měla zájem, třeba najdeme jiné spol. body. J.
reagovat
re:migréna | Od: Vojtěch Růžička | 10.4.2017 00:04
Přítelkyně mi teď volala a vlastně
popsala to samé. Mohu se zeptat jak a
jestli jste to nejka vyrešila?
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: