Bolest hlavy, tíže na hrudi, křeče v rukou a nohou a vyrážka

Dobrý den, jsem si jistá, že k Vám putuje spousta podobných dotazů, proto předem děkuji za Váš čas. Již nějakou dobu cítím, že se mnou není vše v pořádku, bohužel lékaři si mě zatím přehazovali jako horký brambor a začínám být zoufalá... Vše začalo před rokem bolestí hlavy, zpočátku mírnou a tupou, která postupem času gradovala a migrovala a dnes je nesnesitelná, začalo se mi hůře dýchat, mám pocit, jakoby mne něco na hrudi tížilo, také se mi zdá, že mi buší srdce a navíc jsem se začala nepřirozeně potit. Na přelomu zima-jaro se přidružily další nepříjemnosti: afty, opary, popraskané koutky rtů; křeče v chodidlech, kotnícíh i lýtkách, brnění v nohou, rukou, párkrát snad i v obličeji; silná vyrážka/zrudnutí po ozáření sluníčkem, především v obličeji (na nosu a tvářích), dále o trochu méně na pažích a v dekoltu. Na začátku léta se přidala zvýšená teplota a únava, která však není trvalá, spíše se střídají období, kdy jsem plna energie, a kdy jsem zcela vyčerpaná; a bolest krku při pohybu hlavou, ztuhlá šíje, zvětšené lymfatické uzliny. Šla jsem k obvodnímu lékaři-s mými problémy mě poslal na neurologii, ke kožnímu, na alergologii a na imunologii. Podstoupila jsem vyšetření u neurologa, nález negativní. Neuroložka mne poslala na Kliniku infekčních chorob s podezřením na boreliozu, ta však byla na základě neg. testů vyloučena. Chlamydie také neg. Jediné co vím je, že jsem prý kdysi prodělala mononukleózu. Také mám mírnou hemolýzu. Pozoruji na sobě různé psychické změny, jako výbušnost, popudlivost, deprese. Nedokážu si vysvetlit, proč mám silné a bolestivé křeče, ačkoliv dle testů je hořčík v pořádku, to stejné i vitamin B, jehož absence by snad vysvětlila různé neduhy v ústech. Bylo mi doporučeno obrátit se na revmatologa s tím, že by se mohlo jednat o autoimunitní nemoc, SLE, či něco podobného. Proto Vás velice prosím o Váš názor, o jakou chorobu by se mohlo jednat, uvítám jakoukoliv reakci. Děkuji předem a jsem s pozdravem.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, už podle popisu mne také napadla autoimunita, proto opravdu neotálejte, objednejte se k revmatologovi. Umí udělat podrobnější laboratorní testy se zaměřením na autoprotilátky /je jich velmi mnoho druhů a podle nich se stanoví i druh autoimunity/, kde by se měla diagnosa postupně vyjasnit. Můžete si předem načíst nějaké info, stránky o autoimunitě, především SLE, naleznete zde: www.lupusinky.estranky.cz . Diagnosa autoimunit však není JEN podle laboratoře, dělají se podrobná vyšetření jednotlivých orgánů a těla celkově, proto je pro diagnosu návštěva u revmatologa víc než nutná!!! U autoimunit je důležité co nejdříve stanovit diagnosu a co nejdříve začít s léčbou, potom se tyto nemoci stávají ovladatelnějšími a lépe léčitelnými. Držím pěsti. Hezký den.

MUDr. Jana Leskovská
MUDr. Jana Leskovská

Specializace: Radiodiagnostika
Pracoviště: Rentgenoložka

 
Líbí se vám odpověď?
+13 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
pp | Od: zuzana | 6.11.2011 09:37
Podívejte se na průběhy panických úzkostí = panická porucha, příznaky mohou být také podobné jak popisujete. S panickými stavy souvisí i křeče. Máme to v rodině a dlouhou dobu jsme nevěděli co s dotyčným je. Slyšela jsem to v tu dobu poprvé, ale má to v nějaké formě asi 4% lidí.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: