Bolest jazyku a červené tečky

Dobrý den, od vysazení antibiotik Augmentin po zánětu močového měcháře, mám časté zimnice nebo návaly, dokonce mě začal bolet jazyk. Nejdříve jsem na něj měla jakoby obtisk zubů a jazyk byl bílý, dnes jsem se probudila s tím, že nemohu polykat a na levé straně jazyka mám červené tečky, které jsou dost bolestivé. viz. foto. Nevíte co by to mohlo být? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, vedlejším efektem léčby antibiotiky může být i zvýšená výměna povrchových buněk jazyka, což probíhá právě u Vás. Stav se sám spontánně napraví, jezte pokud možno málo dráždivá jídla a ústa si můžete vyplachovat roztokem 0,2% chlorhexidinu, napříkad přípravky Curasept nebo Corsodyl. S přáním hezkého dne, Jan Stuchlík

MUDr. Jan Stuchlík
MUDr. Jan Stuchlík

Specializace: Zubní lékařství
Pracoviště: Dentální klinika Jan Stuchlík

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Rakovina ledvin – riziko sníží správná prevence
Články: Rakovina ledvin – riziko sníží správná prevence
Říkáte si, že rakovina je...
Otřes mozku
Články: Otřes mozku
Otřes mozku, neboli komoce...
Když tělo napadne vlastní štítnou žlázu…
Články: Když tělo napadne vlastní štítnou žlázu…
Autoimunitní choroby patří...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Naposledy čtené:
 
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x