Bolest kotníků a kolen a necitlivost kůže na nohou

Mám již asi půl roku problém s bolestí kolen a kotníků po delším sezení. Nejprve jsem si myslela, že špatně sedím a způsobuje to různé křížení nohou (nohy přes sebe či že si na nich sedím) toto jsem se ale odnaučila a i když sedím "normálně" tak po cca čtvrt až půl hodině sezení se mi pří vstávání nohy klepou a bolí. Přibližně před měsícem se začalo stávat běžné že i modrají a znecitlivěla mi kůže na nártech (obě nohy) a holeni (jen levá). Je mi jasné že nebudete nadšený z toho, že jsem s tím nebyla u lékaře, ale bohužel musím konstatovat že jsem se k tomu ještě dostala a doufala že to přejde samo. od sebe.

Odpověď odborníka:

Pro určení příčiny potíží je velmi málo údajů, které jste popsala.
Na pvním místě se nabízejí změny osy těla při různých typech sezení a vznik funkčních kloubních blokád ve mziobratlových kloubech. Již dřívější změny v držení těla, postura, změny osy pateře, skolioza porucha fysiologického zakřívení bederní pateře nebo změny v bederní pateři.
Určitě bude na místě ortopedické vyšetření, vyšetření bederní pateře, rtg bederní pateře a pánve, držení těla, ale i funkce kýčlí a kolenních kloub, zhodnocení prokrvení a nervového zásobení dolních končetin.
Po vyšetření a zjištění případné diagnozy terapie. Jistě bude na místě pohybová a fyzikální léčba na rehabilitaci s následným cvičením dle instruktááže i doma.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+4 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: