Bolest kyčlí a beder

Dobrý den, je mi 31 let, cca 4 měsíce mě bolí v pravém kyčli a v bederní páteři na pravé straně, buď současně, nebo na střídačku. Je to spíše obtěžující bolest nežli silná, proto jsem ještě nebyla u lékaře. Pouze při nějakém specifickém pohybu (výstup z vlaku, oblékání punčocháčů, braní těžkých věcí) je ta bolest ostrá a vystřelující. Největší je ráno po probuzení, postupně během dne ustává. do února jsem měla na pravé noze ke koleni sádru po distorzi kotníku, je možné, že to s tím může souviset? Je to spíše problém kyčle nebo páteře? Jakou rehabilitaci byste doporučoval? Pravidelně cvičím cviky na bederní páteř, ale žádné zlepšení nevidím. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Určitá souvislost s nošením sádry je možná. Přitom totiž dochází k nesouměrnosti zátěže pateře a může dojít jak se laicky říká k rozhození pateře. Může se zde objevit nejen svalový nesoulad, ale v některých příápadech i porucha v meziobratlových kloubech, blokády nebo dokonce výhřez ploténky. Na místě by bylo vyšetření u ortopeda a neurologa a podle výsledku rehabilitace na rehabilitačním oddělení. Pohybovou terapií se řada poruch dá upravit.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Určení krevní skupiny
Články: Určení krevní skupiny
Určení krevní skupiny je...
Vznik zeleného zákalu: poznejte rizikové faktory
Články: Vznik zeleného zákalu: poznejte rizikové faktory
I když nelze předpovědět, u...
Roztroušená skleróza  2.díl
Články: Roztroušená skleróza 2.díl
Již zakladatel české...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x