Bolest levé ruky

Dobrý den pane doktore, moc bych Vás chtěla poprosit o radu. Přes půl roku mám bolest celé levé ruky, jedná se o bolest celé této ruky plus pocit, jako by tato ruka byla mrtvá. Podstoupila jsem neurologické vyšetření, kde vše bylo v pořádku. Dále jsem absolvovala i rehabilitace, kde bolestivost částečně polevila, bohužel jen na krátkou dobu. Prosím Vás o radu, jak dále postupovat, neboť fyzicky náročně pracuji a bolest ruky mi neumožňoje ruku do velké míry zapojovat. Největší bolesti mám po zaměstnání doma, když je ruka v absolutním klidu. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda by mi pomohlo CT vyšetření, či magnetická rezonance? A jak mám postupovat, aby mi toto vyšetření bylo "předepsáno". Děkuji Vám moc. Jana

Odpověď odborníka:

Odpověď, která by vedla k diagnoze, která způsobuje bolest jak píšete celé ruky, k tomu je třeba znát daleko více údajů, než jste uvedla. Jak dlouho, kde bolest začala, jak se mění, zda je v noci. Jak je ovlivněna hybnost, zda máte další choroby, zda vaše vyšetření laboratorního krevního vzorku je v pořádku Často je bolest způsobena existencí tzv. cervikobrachiálního syndromu, bolestí, která vychází z degenerativních změn v oblasti krční pateře. Na průběh nervů má vliv i jejich průchod zúženými místy, úžinový syndrom. V tom směru by ortoped a neurolog měli upřesnit pozornost. Pokud potíže i přes vyšetření trvají je třeba zajít na neurologickou nebo ortopedickou kontrolu a vyšetření pateře a horní končetiny upřesnit, dotáhnout. Neurolog by měl usilovat o nalezení příčiny a tomu opravdu může pomoci kromě klinického vyšetření i vyšetření , která jste pojmenovala. Užitečné i vyšetření elektromyografické. Podle výsledku potom léčba

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest levé ruky | Od: Jana Hýžová | 7.8.2015 14:10
Pro Mudr. Milan Navrátil.

Pane doktore, moc Vám děkuji za Vaši brzkou odpověď.
Ráda bych odpověděla na údaje, které Vás zajímají.
Nebyla jsem na žádných krevních testech. Byla jsem jen na neurologickém vyšetření, kde to lékař po vyšetření uzavřel a řekl mi, že není mi pomoci. Dále jsem nebyla poslána nikam.
Ruka mě bolí už přes půl roku, vše jsem přikládala fyzické práci, kterou vykonávám. Bolí mě především v klidu, když přijdu z práce a odpočívám, pak v noci, když na ni omylem nalehnu, neboť umím spát jen na boku a jsem zvyklá mít ruku pod polštářem, což již kvůli bolestivosti nejde. Ohebnost ruky je zcela v pořádku, jen mám pocit, že není moje a když ji promačkám, tak cítím bolest především mezi loktem a ramenem, ze spodní části.
Nedávno se mi přihodil úraz pravého palce ruky, stále mám potíže, mám i záněty jen levého ucha a plantární bradavici na levé noze, které se též nemohu "zbavit", občas mi "škube" v levém stehně, napadá mě, zda to vše nemůže souviset pospolu. Proč jen vždy levá strana těla? Ale to je asi jen náhoda, či ne?
Jinak jsem zdravá, žádné nemoci nemám, ani žádné léky neberu, jen mám alergii na PNC.
Děkuji Vám moc za Váš čas a ochotu.
reagovat
re:Bolest levé ruky | Od: uLékaře.cz | 7.8.2015 15:23
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: