Bolest levého varlete

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, že mě již 5 dní bolí levé varle. Bolelo mě občas i před tím. Nyní jsem bral antibiotika a bolest se zhoršila. Varle mě bolí na konci a něco jako kůže nebo něco takového též na konci varlete.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Johne. Bolesti varlete můžou mít několik příčin: - torze varlete- vzniká při sportu, nebo prudkém pohybu (přeskakování překážky a pod.), bolest vzbniká náhle a je výrazná, v tomto příppadě jje nutné okamžité vyšetření urologem, jedná se o akutní stav, který nesnese odklad, protože při delším uškrcení cévní sítě varlete hrozí jeho odumřetí - zánět varlete - vzniká také náhle, je doprovázený horečkou, otokem šourku, zarudnutím kůže na postižené straně, i léčený může být komplikován vznikem abscesu - nádor varlete- projevuje se tuhým zduřením varlete a bolestí, dále šířením nemoci do dutiny břišní se pak přidávají bolesti v podbříšku, potíže s trávením... Pokuď u vás léčba nezabrala, je nutná kontrola v urologické ambulanci.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest leveho varlete nasledná bolest podbrisku. | Od: Pavel | 20.3.2014 12:34
Dobrý den,

Najiném serveru jsem popisoval podobnou situaci mě přesně vystihuje tenhle odstavec :(

" nádor varlete- projevuje se tuhým zduřením varlete a bolestí, dále šířením nemoci do dutiny břišní se pak přidávají bolesti v podbříšku, potíže s trávením... Pokuď u vás léčba nezabrala, je nutná kontrola v urologické ambulanci."

začalo to sničeho nic náhla bolest žil na levém varleti. při stisku těchto míst ač žil nebo varlete bolest jsem cítil až na levé straně břicha(podbřižku či boku nevím jak to přesně specifikovat) po cca 3 dnech mě začalo bolet v pod břižku cca 5 cm pod pupíkem. bolest je mírná ale stálá. při močení či velké straně ( tlačení) je bolest vyraznější řezavá až pichlavá) při stlačení toho místa bolest je menší.

Prosím musí to být jen ten nádor varlete? není jiná možnost?
p.s jsem v U.K. kde nemám ještě zdravotní pojištění ani lekářskou péči.:(
reagovat
re:bolest leveho varlete nasledná bolest podbrisku. | Od: Poradna uLékaře.cz | 20.3.2014 15:55
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosíme Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách: http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.

V poradně se Vám bude lékař věnovat. Děkujeme

reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: