Bolest levého zápěstí

Dobrý den, něco málo přes týden mě trápí bolest v levém zápěstí. Žádný úraz jsem neměla. Jsem pravačka. Zápěstí bolí při námaze + když položím ruku dlaní dolů/ dlaní vzhůru a přenesu na danou ruku trochu váhu. Praktický lékař mi doporučil ruku obvázat obinadlem a mazat mastí DICLOFENAC Galmed. Ruka ,když je v klidu, bolet přestala. Bolest při opření, námaze přetrvává. Bolest mi vystřeluje do prsteníčku a prostředníčku. Prsty mi také mírně natekly. Na pravé straně pod zápěstím mi vystoupla žilka. Okolí kolem žilky je tvrdé.Modřiny nemám. Vzhlehem k tomu, že ikdyž jsem měla ruku jen jemně obvázanou , tak mě to bolelo více , tak jsem s obvazováním přestala. Chtěla bych se zeptat, co si myslíte , že by to mohlo být /jak toto hodnotíte ?? Má lékařka tvrdí , že to mám jen namožené a mám počkat ještě týden . Mi se to však nezdá. Děkuji za odpoveď.

Odpověď odborníka:

Zřejmě se bude jednat o zánětlivé změny v pochvě některé z šlach, které skrze zápěstí k ruce a prstům přícházejí. Na místě by bylo vyšetření na chirurgtické ambulanci, krátkodobá sádrová dlaha, znehybnění, asi 2 týdny, Ibalgin. Poté rehabilitace a fyzikální terapie

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest leveho zapesti | Od: Nikola | 13.3.2014 16:37
Dobry den,
asi před dvěma týdny jsem ukončila prac neschopnost (byla jsem doma 2 týdny se zánětem na levé ruce) . Moje práce je dost obtížná na ruce a po 7 měsících mi tyto obtíže nastali. Po dvouch týdnech po vyléčení jsem nastoupila znovu do práce..ošetřující lékař na chirurgii mi ani nenabídl žádné rehabilitace ani nedělal žádný RTG! Po dvouch týdnech co jsem v práci obtíže nastali znovu. Tak jsem navšívila praktickou lékařku, protože jsem si myslela, že mi pomůže lépe ale ona mi jen řekla, že mám chvíli zůstat doma a dala mi neschopenku bez jakéhokoliv vyšetření pouze si to osahala.. Už jsem opravdu zoufalá a nevím kde najít tady v okolí lékaře, který by mě opravdu řádně vyšetřil abych věděla co a proč se mi to s tou rukou vlastně děje a něják mě vyléčil. Poradíte mi něco? Ta bolest mi už vystřeluje od ramene...a jsem z toho nějak celá ve stresu a unavená.
reagovat
re:Bolest leveho zapesti | Od: Poradna uLékaře.cz | 14.3.2014 16:06
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosíme Vás, abyste dotaz
zkopírovala a vložila jej přímo do poradny na těchto
stránkách: http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.

V poradně se Vám bude lékař věnovat. Děkujeme
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: