Bolest lopatky strilejici do hrudniku

Dobrý den. Již rok a pul mam prudké bolesti lopatky a bolest mi střílí do hrudníku. Nemužu nic dělat jen ležet, nepomahají mi žádné leky.Bolest se mi trosku zmírní, když si zahrívam bolestivé místo elektrickou dečkou. Navštívil jsem mnoho lékařu a nikdo mi nic nenašel, tvrdili že u nich nemám co dělat, že je to psychickeho puvodu. Tak jsem se nechal hospitalizovat do lecebny Horní Beřkovice, ale tam mi řekli, že to psychickeho puvodu není. Prosím vás o radu.

Odpověď odborníka:

velmi pravděpodobně ůjde o chronickou funkční poruchu hrudní páteře, spojení s žebry a lopatkami. proto to vyzařování. Je sice třeba vyhledat zkušeného fyzioterapeuta nebo lékaře, zabbývajícího se aktivní fyzioterapií, zlepšit funkční stav hrudní páteře a součsně začít cvičit dle zjištěné svalové dysbalance, která bude jistě přítomna. někdy však zhoršuje podobné bolesti i jiný zánět v těle, stresová sutace buď svojí vážností nebo v dově trvání. Vždy je třeba podrobně klinicky vyšetřit a zvážit možné zhoršující faktory. psychika může opravdu sice výrazně zhoršit perožívání funkčníchch poruch a bolestí jimi způsobených, ale není nikdy primární příčinou. navíc to nemusí znamenat přímo psychickou poruchu, může s e jednat o dlopuhodobé přetěžování neřešeným problémem a pod. To však chce podrobnější rozbor.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x