Bolest lýtek

Chtěla jsem se zeptat už týden mě bolí obě lýtka, je to tupá ne moc silná bolest občas mam pocit i chvění v lýtkach, měla jsem asi před měsícem rhb protože jsem měla skoliózu hrudní páteře, také mám scheurmannovu chorobu. Par dní se snažím ty nohy posilovat ale neřekla bych že by to mohlo být z toho. Také jsem po mycoplasme pneumonii ještě koncem října jsem jí měla zvýšenou v krvi. Nohy nemam rudé nateklé teplé ani při zmáčknutí bolestivé. Mohla by to být trombóza nebo třeba zánět žil ? Ráda bych si zašla k lékaři ale jelikož studuji v Praze a praktického mám na moravě tak bohužel mi tady nikdo ultrazvuk nebo jiné vyšetření asi neudělá a k mojí doktorce se dostanu až začátkem února.Jinak z léku beru ascorutin, ráno šumivý hořčík a na astma symbicort a prášek na alergii. HA jsem po měsicí vysadila, cca před měsícem jsem si ale musela vzít pilulku PO. V rodině má akorat maminka špatnou funkci žilní pumpy. Děkuji za odpověd Markéta (17 let)

Odpověď odborníka:

Po internetu vás opravdu nemohu vyšetřit, pokud existuje podezření na hlubokou žilní trombózu, a PL nemáte v dosahu, máte několik možností:
1) vyhledáte pohotovost ve večerních hodinách a sloužící praktický lékař vám vystaví žádanku na nejbližší cévní pracoviště (případně nukleární medicínu), případně vás tzv. "zajistí" - preventivně zahájí léčbu trombózy
2) absolvujete vyšetření v interní ambulanci (akutně pro potíže)
3) odeslání na cévní vám může zajistit jakýkoliv lékař, u kterého jste v péči (gynekolog, alergolog, plicní...)
Ještě dovolte poznámku: oboustranná trombóza je velmi vzácná. Dalším důvodem by mohla být viróza, svalové přetížení, nevhodná obuv, nebo dlouhodobé nepříznivé polohy nohou. Křeče v lýtkách bývají i při nedostatku hořčíku.

MUDr. Zuzana Kollárová
MUDr. Zuzana Kollárová

Specializace: Pracovní lékařství
Pracoviště: FN Královské Vinohrady, Klinika pracovního a cestovního lékařství, Ambulance pro nemoci z povolání

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: