Bolest naraženého palce

Dobrý den, v tělocviku při volejbale jsem si zřejmě narazila palec o míč. Při pohybu palce cítím mírnou bolest v druhém kloubu, bez bolesti se nedokážu dotknout ani ostatních prstů. Při zatížení palce cítím celkem silnou bolest, která píchá. Kloub mi mírně natekl, ale po pár hodinách byl už dobrý až na tu bolest. Už jsem stejný úraz měla před 2 lety, kdy se mi stalo totéž na druhé ruce od basketbalového míče. Tehdy jsem byla u lékařky, která mi dala asi na 1-2 týdny dlahu. Po sundání dlahy mě kloub při zmáčknutí nebolel, ale při zatížení jsem cítila stále píchavou bolest i po 5ti týdnech od zranění. Upřímně řečeno tehdy si lékařka snad myslela, že si vymýšlím, když mě palec po 3 týdnech po úrazu stále bolel. Asi před půl rokem jsem si narazila malíček u ruky o skříň a bylo to to samé pichlavá bolest při zatížení, otok žádný, ale bolest odezněla až po cca 4 měsíci. S malíčkem jsem u lékaře nebyla. Chtěla bych se tedy zeptat, zda jde pouze o naraženinu nebo třeba i o naštíplou kost a zda mám jít k lékaři. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Zlomená či naštíplá kost se dá prokázat jedině rentgenem, pro jistotu bych ho udělala. Ale spíše asi půjde o poranění kloubního pouzdra či měkkých tkání kolem kloubů, bývá to mnohdy bolestivé jako zlomenina. Aby se takový úraz zhojil bez následků, měl by být kloub alespoň na týden fixován (dlaha, ortéza..).

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Podvrknutí | Od: Cloo | 8.5.2011 17:35
Mám ten samý problém. Pravděpodnobě je to podvrknutí (distorsio) tedy u mě, navšívila jsem doktora. Myslím, že by jste sport měla praktikovat již jen s nějákou bandáží, jinak se to bude stávat furt. :)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: