Bolest nohou

Po mrtvici užívám léky na tlak Piramil a Amloratio. Postupně se mi začaly na nohách od kotníků dolů otlaky a i odřeniny. Nasledovala bolet plosky nohy a postupné tuhnutí nártu a Achilovky a bolest při chůzi.

Odpověď odborníka:

Vladimíre, u nově nasazené léčby vždy musíme počítat s možnými nežádoucími účinky léčby. Zejména lék Amloratio, s účinnou látkou amlodipin, může dělat závažné kožní reakce včetně intenzivní kožní vyrážky, kopřivky, zčervenání kůže celého těla, úporného svědění, tvorby puchýřů, odlupování nebo otoku kůže, zánětuv sliznic (Stevens Johsonův syndrom) nebo další alergické reakce, a to typicky v oblasti dolních končetin v okolí kotníků a distálně od nich. Proto je vhodné vyhledat lékaře, který Vám léčbu nasazoval a zvážit změnu amlodipinu za jiný lék buď se stejné skupiny léků (blokátor kalciových kanálků, jako třeba felodipin) nebo skupiny jiné (betablokátor, diuretikum). V případě že nedojde ke zlepšení, doplnila by jsem ještě cévní vyšetření k vyloučení ischemické choroby dolních končetin, vzhledem k Vaší anamnéze mrtvice. S pozdravem, MUDr. Veronika Horáková

MUDr. Veronika Horáková
MUDr. Veronika Horáková

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Klinika pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: