Bolest oka

Dobrý den, potřebuji poradit. Můj přítel má zřejmě oční problémy. Když řídím, tak vidí na pravý oko divně, nemá v něm tiky ani nevidí rozmazaně, ale je to jakoby se mu všechno, na co se kouká rychle hejbalo, popsal to jako když se třepe s kečupem. A potom jsem se chtěla zeptat na sebe, od 15ti let cca mám problémy, jedno oko mám o něco větší a druhý menší, zajímalo by mě zda se to dá nějak léčit abych se mohla koukat na ostatní normálně ? Děkuju

Odpověď odborníka:

Dle Vašeho popisu se u přítele může jednat o nystagmus (mimovolné záškuby oka). Je většinou vrozený nebo může vzniknout po úraze hlavy a většinou se s tím nedá nic dělat. Nystagmus má ale člověk stále, nejen při řízení auta. Je těžké to jen dle popisu diagnostikovat, přítel by určitě měl jít na vyšetření k očnímu lékaři.

Co se týká Vašeho dotazu na velikost očí - nejspíš se nejedná o velikost samotného očního bulbu. Rozdíl ve velikosti oční bulvy by byl možný pouze tehdy, kdyby jedno Vaše oko bylo hodně krátkozraké a tedy větší. Ve většině případů se jedná spíše o rozdílné položení oka. Může být uloženo hlouběji nebo více povrchově. To může způsobit špatně fungující štítná žláza. Nebo se jedná o pokles jednoho horního víčka a potom se jedno oko zdá větší a jedno menší. Také byste měla navštívit očního lékaře a dle příčiny se domluvit na možném řešení.

prim. MUDr. Věra Kalandrová
prim. MUDr. Věra Kalandrová

Specializace: Oční lékařství
Pracoviště: Oční klinika NeoVize

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: