Bolest třísel

Dobrý den, Jsem aktivní 17lety fotbalista hrající 1. ligu. Uz několik měsíců mě bolí třísla. Taková pálivá, nepříjemná bolest, která přechází az do semenneho provazce. Třísla bolí obě, ale spíše pravé. Bolí to při dlouhém sezení např. A bolí to určitý den v týdnu. Každý týden ve čtvrtek a pátek, opravdu každý, poté v sobotu uz neboli. S mojí praktickou lékařkou to pozorujeme a podle ní je to o přetížení pravého třísla, jelikož jsem pravak. Ale to by me nebolelo i levé trislo a varle, nebo ne? Už je to opravdu hodně otravné a nepříjemné. Cítím jak ta bolest jde od podbřišku. Není možné ze se jedná o bolestivý syndrom nebo neco takového? ... Děkuji velmi mnoho za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, v první řadě je doporučuji pro jistototu interní a urologické vyšetření pro vyloučení interní příčiny problémů. Z hlediska fyzioterapie je možná příčina ve svalovém přetížení adduktorů (přitahovačů) stehna - odpovídala by tomu i frekvence, i fakt, že hrajete fotbal - pokud odpovídá tréninkům. Zde by byl na místě šetrný stretching zmíněných přitahovačů a quadricepsu (stehenního svalu), lépe dle instrukcí fyzioterapeuta. Přeji příjemný den a brzké vyšetření potíží.

Mgr. Ivana Hubertová
Mgr. Ivana Hubertová

Specializace: Fyzioterapie

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x