Bolest ucha

Je mi 28 let a asi před půl rokem mě začala v noci budit bolest ucha (někdy levého, někdy pravého - vždy toho, na kterém jsem ležela - i několikrát za noc). Byla jsem několikrát na ORL a bylo mi řečeno, že je to od páteře, že je vše v uchu je v pořádku. Před 2 měsíci konečně jiný lékař přišel na to, že se může jednat o Costenův syndrom. Dá se to léčit? Řekl mi, že si mám koupit podpůrné léky (vybrala jsem Proenzi 3) a když beru každý den, mám pokoj a spím dobře. Když 2 dny po sobě zapomenu, zas se vzbudím bolestí. Budu muset brát tyto léky stále? Myslíte, že je diagnoza správná? Další věc, které jsem si všimla je pupínek v uchu (je dobře viditelný, červený a při zmáčknutí hodně bolí) - mohlo by to souviset? Děkuji.

Odpověď odborníka:

Costenův syndrom je bolestivý syndrom způsobený změnami v temporomandibulárním kloubu /čelistním /, při bolestech je možné užívat nesteroidní antiflogistika /Ibuprofen..../, jako podpůrnou léčbu můžete zkusit i Proenzi, dále jsou vhodná stomatologická relaxační cvičení /vhodné se poradit se svým stomatologem / . Zda-li je diagnosa správná bez vyšetření opravdu nemohou posoudit.
Bolestivost v uchu může zhoršit i lokální zánět mazové žlázky - nejspíše červený pupínek v uchu, který jste objevila. V oblasti zvukovodu bývá průběh zvláště bolestivý.

MUDr. Marcela Vorlíčková
MUDr. Marcela Vorlíčková

Specializace: Alergologie a klinická imunologie
Pracoviště: Immunia spol. s.r.o – Centrum prevence a léčby alergií a poruch imunity

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: