Bolest v oblasti lopatky

Dobrý den, už delší dobu jsem si všímala křupání v rameni, bylo bez bolestné a proto jsem mu nevěnovala pozornost. Dále také přeskakování nejspíše vazu (nevím přesně) v oblasti nadhřebenového svalu. Asi před týdnem mi při protahování rukou 2x po sobě křuplo v rameni a od té doby cítím nesnesitelnou bolest v oblasti pod lopatkou, zadní strany žeber, podél páteře a silně v oblasti nadhřebenového svalu. Navštívila jsem chirurgii, kde mi udělali RTG ramenního kloubu - lékař tvrdil, že kloub je v pořádku, ale ve zprávě mám psané podvrtnutí. Doporučil mi ibalgin při bolesti a také ibalginovou nebo chladivou mast. Každý večer jsem si nechala tuto oblast rozmasírovat a namazat chladivou mastí, bolesti ale neustoupili. Při pohybu rukou směrem dopředu bolesti necítím, při pohybu směrem dozadu a nahoru ano a také cítím přeskakování. BOlesti cítím i při kllidovém režimu. Mohl byste mi, prosím, poradit jak tento problém vyřešit? Mnohokrát děkuji

Odpověď odborníka:

Dosti pravděpodobně e jedná o impingement ramene, tedy zarážku v rameni, která je spojena s bolestí. Na místě by bylo prohloubit vyšetření ramene v ortopedické ambulanci, kde by bylo provedeno i ultrazvukové vyšetření, které by upřesnilo příčinu bolestí. Může se jednat o zánět podhřebenové, subakromiální, burzy, ale také porušení celistvosti rotátorové manžety hlavice pažní kosti, ale o drobné změny chrupavky hlavice kloubu, příčin můpže být více. Nutno zjistit i souhru krční pateře s ramenním kloubem. Navštivte tedy ortopeda k vyšetření a loéčbě. Jistě po zklidnění akutního stavu bude následovat i pohybvá a fyzikální léčba na rehabilitaci.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
bolest pravé ruky v místě úderu po úrazu | Od: sana | 26.7.2015 13:33
dobrý den,
před 3 lety jsem při pádu z kola spalda na pravou ruku, byl tam velký hematom, vše se vyléčilo řízenou rehabilitací.
Udělám všechny pohyby, ale po zátěži, hlavně po práci s po čítačem, mě ruka stále bolí, takový tupý tlak okolo místa úderu (10 cm pod kloubem). bolest jde do všech stran. Pomůžete mi?
reagovat
re:bolest pravé ruky v místě úderu po úrazu | Od: uLékaře.cz | 28.7.2015 10:44
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Avšak aby Vám lékař
mohl odpovědět, poprosím Vás, abyste dotaz
zkopíroval a vložil jej přímo do poradny na těchto
stránkách:http://www.ulekare.cz/poradna-
rozcestnik.
V poradně se Vám bude lékař věnovat.

Děkujeme a doufáme, že vše bude v pořádku.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: