"bolest" v podbříšku

Dobrý den, prosím o radu. Pár let již trpívám zácpami. Občas se u mě objevila stolice s hlenem a trošinkou krve (ale opravdu dost vzácně cca 4x). Někdy se mé problémy s vyprazdňováním upravily a delší dobu byl klid, někdy to zas bylo horší. Od nového roku (cca 2 -2,5 měsíce) mě však začalo pobolívat na levé straně podbříškem. Přišlo mě to typická poloha pro vaječník, tak jsem zašla k lékařce, která ale nic nenašla (prý to není gynekologický problém). Typická bolest to ale není, je to spíš tlačení, jako by tam bylo něco co být nemá. Přes den si toho nemám čas moc všímat, tak to třeba ani neregistruji. Ale např. večer když si lehnu, tak se třeba musím otočit, protože mě to vadí. Taky se mě v poslední době párkrát stalo, že cca po čtvrt hodině po jídle se dostavily křeče a asi dvakrát i průjem (ale to jsem připisovala stravě v závodní jídelně). Občas se taky cítím přejedená a je mě na zvracení (ale nezvracím). Všechny tyto negativní příznaky se ale za ty dva měsíce objevily párkrát a brzy zas odezněly, nejvíce mě tedy obtěžuje to "bolení" ten tlak na levé straně podbříškem. prosím o radu, zda mám zkusit úplně změnit stravování a vyčkat, zda problémy odezní, nebo raději navštívit lékaře? Někdo mě poradil, že to mohou být divertikly, ale co jsem četla, tak mě příjde, že buď je člověk ani neregistruje, nebo naopak při jejich zánětu je silná bolest. Ale já žádnou silnou ani řezavou bolest nemám, spíš jen to tlačení na levé straně. A taky si myslím, že se to objevuje u starších lidí, mě je 28. děkuji na radu.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o zažívací obtíže - dráždivý tračník atd. Doporučoval bych proto konzultaci na gastroenterologii, kde by vyšetření mělo příčinu odhalit. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Stejný problém | Od: Jana | 17.9.2012 08:59
Dobrý den, mám úplně stejný problém jako vy! Už na základní školy trpím zácpami, dokonce jsem měla v levém podbříšku už na základce záchvat že jsem se ani nemohla narovnat. Mamka mě vzala domů, nalila do mě asi dva litry teplé vody abych šla na záchod a od té doby to mám stejně jako Vy - tlačení v tomto místě, zácpy, hlen. Teď je mi 20 a zdá se mi, že to opravdu sedí na divertikly. Přišla jste už na příčinu problému? Nechci jít na kolonoskopii :( Děkuji za odpověď, Jana Šimková
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: