Bolest v pupíku

Dobrý den, můj 15-ti letý syn si začal po obědě stěžovat na bolest v pupíku, stěžuje si, že se nemůže narovnat a leží v úlevové poloze. Bolest začala znenadání. Myslela jsem si, že se mu do pupku zatlačil opasek, ale ten měl volný a prý ne. Potom jsem si myslela, že se mu tam možná něco skříplo (nerv, sval cokoli, ovšem nevím, co v pupíku se může skřípnout). Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den Gabrielo! Má odpověď už bohužel nebude aktuální. Pokud je bolest silná nebo se postupně stupňuje, je třeba ihned vyhledat lékařskou pomoc, kdy lékař vyloučí zda se nejedná o náhlou příhodu břišní (např. zánět slepého střeva) a doporučí další postup. Do oblasti pupku se může přenášet bolest z různých břišních orgánů, mohlo se ale také jednat o začátek "obyčejné" virové gastroenteritidy, tedy "střevní chřipky". Pokud by se potíže opakovaly, bylo by třeba navštívit vašeho praktického lékaře, který synka vyšetří a doporučí další vyšetření, v tomto případě na prvním místě ultrazvuk břicha. Hezký den.

MUDr. Petra Řeháčková
MUDr. Petra Řeháčková

Specializace: Všeobecné lékařství
Pracoviště: Praktická lékařka pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest v oblasti pupíku,pocit na zvracení a kyselost | Od: Petra | 3.7.2011 17:09
Dobrý den,má 6ti letá dcera si již od ledna stěžuje na opakující se bolesti okolo pupíku,doprovázející ještě pocitem na zvracení,kyselostí v krku a prý i pálením v krku.Občas i sama cítím zápach z úst.Včera dokonce měla i zrychlený tep.Bolest přijde z ničeho nic a někdy i při rychlejším pohybu.Byla jsem s ní i na ultrazvuku,ale dle lékaře je v pořádku.Přesto se vše stále opakuje.Ještě musím podotknout,že vše začalo asi 2 dny po teplotě 39,5°,která zase hned druhý den odezněla.Tak si nevím rady jak dál,abychom něco nepromeškali.
reagovat
re:Bolest v oblasti pupíku,pocit na zvracení a kyselost | Od: Lucie O. | 26.11.2013 02:49
Dobrý den,
moje reakce je pozdní, ale chtěla bych se spíše zeptat, na co jste u Vaší dcery přišly při těchto potížích. U dcery je něco podobného, stěžuje si na bolest v pupíku, pak se jde třeba vyčůrat, bolest pomine, za 20 min. bolest nastoupí opět, opět běžíme na toaletu, většinou opět čůrá, nebo jde na stolici, v poslední době se nám přidávám pocit na zvracení. UTZ máme za sebou a bylo nám řečeno, že má zvětšené uzliny na břiše. Jenže mi to přijde jako moc velké trápení k uzlinám. Můžete mi prosím napsat např. na email matesalucie@seznam.cz Co bylo Vaší holčičce? Děkuji
reagovat
re:re:Bolest v oblasti pupíku,pocit na zvracení a kyselost | Od: Administrátor | 27.11.2013 10:42
Dobrý den,

také chcete položit dotaz lékaři? V tom případě je třeba jej položit do naší poradny na stránkách http://www.ulekare.cz/poradna-rozcestnik Na diskuzní příspěvky lékař neodpovídá.

Děkujeme
Administrátor
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: