Bolest za krkem

Dobrý den , často mě bolí záda a za krkem mám vystouplé 2 krční obratle. Před pul rokem sem byl u ortopeda a ten mi jenom řekl , že mám chodit rovně a nemám se hrbit. To ale moc nepomohlo , potřeboval bych vedet , jaké na to jsou dobré cviky. Vždy když se ráno vzbudim , tak mě bolí všude za krkem a když otáčim hlavou tak mě tam křupe. Dekuji.

Odpověď odborníka:

Podle vašeho ortopeda se zřejmě jedná o vadné držení těla. Nicméně je k tomu vhodné posoudit stav provedením rtg snímku bolestivé části zad nebo podle ortopedického nálezu celé pateře.Rtg může vyloučit i třeba chorobu mladistvých jako je Scheuermannova choroba, pathologické ohnutí hrudní pateře o což se u vás zřejmě nejedná.S tím obvykle souvisí i oslabení nějčastěji mezilopatkového svalstva. Korekci postury, tedy nápravu vadného držení, posílení svalstva s nácvikem relaxace nejlépe zajistí rehabilitační ambulance, kam doporučuji se obrátit. Pomůže odstranit i možné funkční kloubní blokády meziobratlových kloubů.Zde vám tak bude poskytnuta i instruktáž pro pravidelné cvičení doma.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
-1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Určení krevní skupiny
Články: Určení krevní skupiny
Určení krevní skupiny je...
Vznik zeleného zákalu: poznejte rizikové faktory
Články: Vznik zeleného zákalu: poznejte rizikové faktory
I když nelze předpovědět, u...
Roztroušená skleróza  2.díl
Články: Roztroušená skleróza 2.díl
Již zakladatel české...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x