Bolest zad a blokace páteře

Dobrý den, mám dlouhodobé problémy s bolestmi zad a blokováním páteře v horní oblasti zad a u lopatek...Snažím se cvičit a udržovat rovné držení těla, ale prostě mi to vůbec nejde...během stresu a uchvátaných činností, když například dost často sedím u počítače nestíhám kontrolovat držení těla a zapisovat :-)Vždy se prostě přistihnu, že sedím ohnutá...Dále pokaždé když se narovnám nebo se prohybám dozadu zády, tak mi tam vždy hrozně moc křupe a na chvíli se mi uleví, ale jen na opravdu malou chvíli...Chodívala jsem i na masáže (tam mi vždy řekli, že mám tu horní část velmi přetíženou) a nedávno jsem byla na odblokování páteře i pán řekl, že takhle dlouho nikoho neslyšel "křupat" :-) Ale vše tohle mi pomůže max. na týden, pak je to to samé dokola. Bohužel na drahé fyzioterapeuty a rehabilitace nemám peníze a tak se chci zeptat co v takovém případě můžu dělat já sama? Mám i velice stresové studium a práci. Na internetu jsem našla různé cviky na danou část a tak je cvičím, ale že by to mělo nějaký velký účinek to nemá. Nemáte tedy nějaký trik na to, jak se udržet co nejdéle neshrbená a co cvičit? Možná se vám bude můj dotaz zdát divný a že jsme jen líná chodit narovnaně :-), ale opravdu to tak není, já se snažím jenže už to jde do takových extrému, že cítím skoro celý den hrozné napětí v zádech, krku a hlavě...prostě někdy ležím shoulená a nevím co s tou bolestí dělat...Píšu jsem protože opravdu mám ted momentálně málo financí a nemohu docházet k drahým odborníkům. Předem moc děkuji za odpověď na můj rozsáhle popsaný problém :-)

Odpověď odborníka:

Myslím, že se jedná nejen o vadné držení těla spojené s oslabením mezilopatkového svalstva, ale i o patrně prolongovaný stres a blokády a spasmy v oblasti mezilopatčí. Na místě je návštěva nejen ortopeda, ale ještě spíše rehabilitačního lélaře, klasickou cestou přes léčbu hrazenou vaší pojištovnou , fyzioterapeuta. Lékař pokud zjistí blodádu, a asi ano, vás ošetří, provede mobilisaci a eventuálně manipulaci úseku pateře a doporučí potřebou pohybovou léčbu.Současné spasmy je třeba léčit relaxačním cvičením. Každý večer před večeří se položit na koberec a relaxovat, možno i progresivním způsobem, což vás může naučit fyzioterapeut. Cvičení nemusí být dlouhé, ale naprosto pravidelné. Podkladem bude jistě řádné vyšetření včetně rtg.

MUDr. Milan Navrátil
MUDr. Milan Navrátil

Specializace: Chirurgie a traumatologie
Pracoviště: Úrazová nemocnice v Brně

 
Líbí se vám odpověď?
+6 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest zad a blokace páteře | Od: Simona | 19.2.2013 00:51
Dobrý den, když si čtu paní Petro Váš příspěvek, jakobych to psala já, úplně stejný problém od A do Z. Navíc, jakýkoliv rychlejší pohyb, mě způsobuje blokaci páteře nebo napnutí svalů, dnes jsem si jen chtěl namazat levou rukou pravou stranu žeber a hned při pohybu jsem pocítila v části prsních svalů pálení a hrozné napnutí. To jsem dopadla, za chvíli se nebudu moct ani poškrabat. :-)
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: