Bolesti břicha

Již cca týden mě trápí bolesti v pravém podbříšku, občas mě navíc bolí pruh od pupku až k zádům, více bolí ve skrčené poloze, případně když ležím na boku. Při stisknuté nebolí nijak výrazněji. Jedná se spíš o tupou bolest, nikterak výraznou, ale silně obtěžující. Byla jsem na gynekologickém vyšetření, vše v pořádku, až na citlivější měchýř při vyšetření. Byla mi nasazena chemoterapeutika Furalin, i když žádné potíže s močením nemám. Dále jsem byla na ultrazvuku břicha, až na výrazně naplněné tlusté střevo prý v pořádku. Teplotu mám mírně zvýšenou 37,2, ve stolici po užití projímadla jasně červenou krev. Prý jsou bolesti způsobeny buď zácpou, nebo od páteře. Břicho mi lékařem nebylo ani prohmatáno, stačila zpráva z ultrazvuku. Ráda bych se zeptala, zda se na tuto informaci mohu spolehnout a ultrazvuk břicha by případné problémy odhalil? Odjíždím za pár dnů na dovolenou. I při léčbě antibiotiky po 5 dnech stav zůstává stejný. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Pochopila jsem tedy správně, že trpíte zácpou? Pokud tomu tak je a na výsledku ultrazvuku byl nález výrazně naplněného střeva, klonila bych se také k tomu, že příčinou Vašich obtíží je zácpa.
Zakupte si probiotika, dbejte na pitný režim, jezte pravidelně, v malých porcích, jezte dostatek vlákniny a hodně dělá i pohyb.
Příčinou přítomnosti jasně červené krve ve stolici bývají nejčastěji hemoroidy. Pokud Vaše obtíže neustoupí, navštivte gastroenterologa.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: