Bolesti břicha

Dobrý den, je mi 32 let. Už několik let mě trápí problém s trávením - z času na čas se objeví křečovité bolesti břicha, cítím je většinou uprostřed břicha nad pupíkem, dvakrát se šířily k pravému vaječníku. Trvá to někdy hodinu, někdy několik hodin, bolesti jsou provázeny průjmy. Nepozorovala jsem, že by se tyto bolesti vyskytovaly po určité potravině či nějaké skupině potravin. Na to jsem opatrná, jsem silný alergik, mimo jiné mám silné potravinové alergie (med, růžičková kapusta, nějaké, bohužel nezjištěné jaké éčka), proto jsem ze začátku přisuzovala tyto bolesti mé alergii. Nicméně léky na alergii na tuto bolest nezabírají a myslím si, že s alergií spíše nesouvisí. Když jsem asi před 4 roky s tímto problémem navštívila praktického doktora, aniž by mě vyšetřil, řekl, že mi nic není. Na mé naléhání udělal krevní testy, které prý dopadly dobře a na další vyšetření k specialistovi mě odmítl poslat. Další preventivní prohlídka a krevní rozbory v souvislosti s těhotenstvím nepoukazují na nic abnormálního. Nicméně poslední tři měsíce se tyto bolesti stupňují, přicházejí tak třikrát týdne, většinou odpoledne a večer, těžkému jídlu, alkoholu i známým alergénům se snažím vyhýbat. Nechci u doktora vypadat zase jako nějaký hypochondr, přemýšlela jsem ,zda by to nemohlo být třeba psychického původu, ačkoli poslední dobou se necítím ve stresu. Vím, že na dálku se moc poradit nedá, ale zajímalo by mě, zda by se mohlo jednat o něco vážnějšího. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, rozhodně bych doporučoval neodkládat vyšetření na gastroenterologii a znovu na alergologii. Mohlo by se totiž jednat o chronický střevní zánět. Hezký den.

 
Líbí se vám odpověď?
-3 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
10 tipů, jak předcházet osteoporóze
Články: 10 tipů, jak předcházet osteoporóze
Chcete mít pevné kosti co...
Kolik mužů prošlo vaší ložnicí?
Články: Kolik mužů prošlo vaší ložnicí?
Kolik mužů prošlo vaší...
Gastroskopie
Články: Gastroskopie
Gastroskopie nebo jinak...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Při kolonoskopickém vyšetření už není nutné pít litry vyprazdňujícího nápoje
Močový měchýř
Články: Močový měchýř
Močový měchýř je dutý orgán...
Pervitin – nejprve „nakopne“, potom vás pomalu zničí
Články: Pervitin – nejprve „nakopne“, potom vás pomalu zničí
Skutečný počet uživatelů...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x