Bolesti břicha okolo pupiku bez příčin.

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na tento problém. Můj čtyřeltý syn, už bezmála půl roku trpí bolestmi břicha. Prý u pupiku. Bolesti jsou každodenní. Bývají přes den, nevypozorovala jsem však žádnou souvislost. Pravidelně pak večer a ráno. Absolvlovali jsme vyšetření, ale vše je v pořádku.( krev, moč, parazity, ultrazvuk). Od půl roku věku pravidleně docházíme na alergologii. Nevím jak bych mu mohla pomoci. Co by to mohlo být ? Máme absolvovat jěště vyšetření na specializovaném pracovišti, ale kvůli dlouhým čekacím dobám se tam dostaneme až za dlouho. Nevím co mám dělat. Syn kolikrát tak sténá a naříká, prosí mě abych už něco udělala, ale já jsem bezradná a nevím co dělat. Břicho masírujeme, mažeme, pravidleně užíváme probiotika, Nalcrom, ale všecko bez efektu. Žádně jiné problémy, krom bolesti břicha nemá. Jsou i dny kdy je téměř bez bolesti, ale z dlouhodobého pohledu problémy neustávají. V období kdy, užíval anibiotika kvůli zánětu středn.ucha, bolesti ustoupily, jakmile jsme ukončili léčbu antibiotiky, bolesti břicha se vrátili do stejné podoby, jako před antibiotiky. Toto se opakovalo, jěště dvakrát. Při čtvrtých antibiotikách již ne. Před dvěma měsící začal trpět opakujícími se angínami, Vždy si však stěžuje pouze na bolesti břicha.(prý u pupiku) Od počátku roku též bereme léky na posíleni imunity. Prosím o jakýkoli postřeh, radu. Díky moc.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, TK! Tuto složitou situaci nemohu na dálku řešit! Jde zřejmě o opakované anginy a opakované ATB léčby... Současně u tak malého dítěte nelze vyloučit somatizaci. Velmi se přimlouvám za návštěvu lékaře celostní (holistické) medicíny. Ten se pokusí mimo předepisování ATB předejít dalším anginám a bude zkoumat také, co způsobuej bolesti břicha u malého a jak se k nim postavit.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
chronicke bolesti bricha | Od: Linda | 10.1.2010 15:42
Dobry den!! Chtela jsem se zeptat jak se vede vasemu chlapeckovi, zda bolesti ustoupily a jestli byla zjistena pricina potizi. My s mou 4,5 letou dcrou prozivame bohuzel stejne obdobi. Zcela stejny postup co popisujete. Lekarska vysetreni nic neukazaly sono, krevni testy , preparaty na mikrofloru strev a imunity bohuzel nic nezabira!! Mohu vas poprosit o Vase zkusenosti co a jak, jaka jste podstoupily vysetreni, lecbu....Co se u vas osvedcilo Atd. Dekuji predem za vas cas
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Pásový opar
Články: Pásový opar
Pásový opar, herpes zoster...
Spála
Články: Spála
Spála je infekční...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené: