Bolesti břicha při užívání antikoncepce yaz

Dobrý den, již druhý týden užívám antikoncepci YAZ (10. den). Na začátku cyklu, po požití prvních pilulek, se mi výrazným způsobem zmírnila menstruace. Ovšem po týdnu užívání se příznaky zhoršily. Stále častěji a docela dost mě bolí břicho a krvácení se mi zdá o něco silnější, než na začátku. Tuto antikoncepci jsem již brala před x lety, ale nežádoucí účinky se projevovaly jen v podobě slabého špinění. Celá situace je hodně nepříjemná a matoucí. Nerada beru léky na bolest, ale nedokážu si představit, že by mě mělo břicho bolet ještě 14 dní. Je možné, aby mé tělo reagovalo na stejnou antikoncepci jiným způsobem? Jsou tyto projevy zcela normální? Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, pokud jste začala antikoncepci užívat nanovo, mohou se objevit epizody nepravidelného krvácení první 2 až 3 cykly. Bolesti břicha mohou mít zcela jiné příčiny než právě užívání antikoncepce. Proto bych Vám doporučila návštěvu lékaře.

MUDr. Martina Hasilová
MUDr. Martina Hasilová

Specializace: Gynekologie
Pracoviště: Ústav pro péči o matku a dítě, Praha

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: