Bolesti kloubů

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, která se týká bolesti kloubů mé maminky (52 let). Před 12 lety utrpěla úraz bleskem. Před 3 lety u ní propukly bolesti kloubů v rukou. Do jara tohoto roku byla léčena na revmatickou artritidu (výsledky všech vyšetření hraniční) s minimálním úspěchem. Po vysazení léků na revmatickou artritidu došlo ke zhoršení jejího stavu, kdy musela být hospitalizována. Ovšem žádné léky jí nezabírají. Asi po měsíci byla hospitalizována opět (necítila nohy) se silným zánětem močových cest (nejprve bylo podezření na boreliózu, ta vyšla negativní). Po silných antibioticích je zánět močových cest vyléčen, ovšem silné bolesti a snížená pohyblivost přetrvávají dále u všech kloubů v těle. Vypozorovali jsme, že během deštivého počasí a bouřek se její bolesti zhoršují. Praktická lékařka i revmatoložka se nevědí rady – všechna vyšetření včetně rentgenu jsou v normě. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, zde je těžké poradit. Uvedené obtíže mohou možná plynout z jednoho onemocnění (revmatoidní artritida), ale také mohou být pouze souběhem několika onemocnění nebo stavů obecně. Může jít o poruchu imunity (ale to bývá vidět na patologických výsledcích imunologického vyšetření), o chronickou kloubní infekci (ale ta se obvykle na některém z kloubů projeví např. otokem, zarudnutím apod.), o artrozu (ale ta by měla být vidět na RTG), o poruchu nervů (ale to by měl být změněný neurologický nález), může být přítomno vnitřní onemocnění typu cukrovky (ale to by byly patologické hodnoty hladiny glukózy v krvi), porucha funkce ledvin či jater (ale to by také bylo vidět na vyšetření krve nebo na zobrazovacím vyšetřením těchto orgánů), apod. Předpokládám, že maminka byla opakovaně celkově vyšetřena, takže většina vyjmenovaného nebo vše je již prověřeno a vyloučeno. Jinak i hraniční výsledky na RA mohou znamenat RA, takže klouby opravdu mohou bolet díky přítomné (?) revmatoidní artritidě. Zkuste se případně poradit s jiným lékařem - internistou, s ortopedem, s neurologem..

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Jak správně ošetřit puchýř
Články: Jak správně ošetřit puchýř
Odřely vám nohy nové boty...
Ztráta sexuální touhy po menopauze ovlivňuje u žen zdraví i kvalitu života
Játra v ohrožení: jak poznat problém
Články: Játra v ohrožení: jak poznat problém
Játra jsou životně důležitý...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Plynatost
Články: Plynatost
Plynatost nebo-li...
Bolest břicha po jídle? Na vině může být slinivka!
Články: Bolest břicha po jídle? Na vině může být slinivka!
Běžné zažívací obtíže lidé...
Nejčastější úrazy kolene: zaměřeno na kloubní vazy
Články: Nejčastější úrazy kolene: zaměřeno na kloubní vazy
Poranění zkřížených a...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Alergie na domácí mazlíčky: neškodí chlupy, ale sliny!
Články: Alergie na domácí mazlíčky: neškodí chlupy, ale sliny!
Toužíte po psovi, přestože...
Astmatici, vyzrajte na zimu
Články: Astmatici, vyzrajte na zimu
Bohužel ani zimní období...
7 800 Tipů kam na výlet z celé ČR
Turistikou ke zdraví s Turistika.cz
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x