Bolesti kostí a zad

Dobrý den, už 7let trpím bolestmi kostí a zad. Už 8 měsíců jsem na nemocenské. Mám tyto diagnozy: vertebrogenní algický syndrom, polymyalgie, fibromyalgie, únavový syndrom. Mám neustále zablokovanou páteř, žebra, kříž. Beru jen CITALEC. Doktoři si mě jen přehazují a nikdo mi nedokáže pomoci. Přestože cvičím, k žádným změnám nedošlo. Je mi 37 let. Mohli byste mi poradit, co se dá dělat? Moc děkuji

Odpověď odborníka:

Dlouhodobý bolestivý spasmus (stah) kosterního svalstva s následnými bolestmi nejčastěji zad může souviset s vaším psychiatrickým onemocněním. Doporučuji obrátit se na specializované pracoviště rehabilitační medicíny, kde by vám v pravidelných intervalech uvolňovali bolestivé blokády a navrhli domácí cvičení přesně "na míru".K tomu by možná bylo vhodné užívat nízké dávky myorelaxancií - léků na uvolnění svalů.

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Fibromyalgický syndrom | Od: Fibromyalgik | 5.6.2011 18:50
Pokud máte tyto diagnózy patříte do péče Centra bolesti. Zde by vám měly být předepsány léky na neuropatické bolesti a bolesti vertebrogení. Měla by jste celoročně docházet na rehabilitace, psychoterapii a jezdit na 1-3 měs. do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech či do lázní Jáchymov 2x ročně. Jde o onemocnění dědičné - mohou ho mít vaše děti či rodiče.
reagovat
Fibromyalgie | Od: Fibromyalgik | 26.8.2010 06:22
Paní Vlasto, ráda bych vás upozornila na stránky věnované fibromyalgii: fibromyalgik.webnode.cz
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: