Bolesti po operaci varikokély

Dobrý den , jsem již měsíc a půl po operaci varikokély vlevo (laparoskopicky). Stále mám bolesti v oblasti šourku bolesti jakoby odzadu. Na pravém varleti se mi při svěšení šourku objeví cca 1 cm boulička a na dotek dosti citlivá. Varlata se mi zdají jakoby hodně špičatá v dolní oblasti. V nemocnici, kde zákrok prováděli, jsem byl již třikrát -byl mi dělán ultrazvuk (varikokéla se prý nevrátila ani žádná rakovina, prostě nic), nasazen Indometacin čípky a bolest stále přetrvává. Při normálním pohybu vzrůstá (nic těžkého netahám). Chci se zeptat na příčinu a jak dále postupovat. Co by to mohlo být a kde jsou přesně vnitřní stehy po laparoskopické operaci varikokély. Pochybuji ovšem že na pravém varleti dole). Je to dosti nepříjemné a sexuální půst držím do dneška. Rád bych již zase normálně žil. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, Radku. 6 týdnů po operaci je poměrně krátká doba a jisté potíže, bolesti v operovaných místech patří i k známce hojení tkání. Vnitřní stehy při operaci varikokély nenašívají na varle, celý zákrok probíhá nad tříslem (přes kanálek ve svalovině, kterým vede chámovod, se vytáhne celý cévní svazek, do šourku se vůbec nezasahuje, varlat se operatéři ani nedotýkají). Takže bulka, kterou pociťujete na pravém varleti, bude nejspíš žilka - při operaci se zasáhlo do cévního zásobení varlat, byla odstraněná (nebo přerušená) část žilní pleteně, a odtékající krev si nyní hledá novou cestu odtoku - mohutní dříve drobné žilky. Dejte reparačním procesům ještě čas.

MUDr. Michaela Bobelová
MUDr. Michaela Bobelová

Specializace: Vnitřní lékařství
Pracoviště: Dialyzační a nefrologické centrum při NsP Havířov

 
Líbí se vám odpověď?
0 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
 
 
Co odhalí alergii na mléko
Články: Co odhalí alergii na mléko
Příznaky tohoto typu...
Prsní implantáty nemají vliv na opakovaný výskyt rakoviny prsu
Lupénka
Články: Lupénka
Lupénka, psoriáza, je...
Muzea, hrady, zámky .... 30.000 památek z celé ČR
Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Články: Když se klouby ozývají, pátrejte po příčině
Někdy to zažil snad každý...
Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Články: Přehled inhalačních systémů k léčbě astmatu
Inhalační podání léčiv...
Infekce močových cest
Články: Infekce močových cest
Prochladnutí organismu může...
Pěšky nebo na kole - Tipy na výlety
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x