Bolesti v křížové oblasti

Vážený pane doktore, pul roku mam bolesti v dolni casti krizove oblasti, ty prechazi do hyzdi a sedacích hrbolu. Je mi 32, bolesti zacaly znenadání. Chodila jsem na magnety a fyzioterapii, zatím bez ulevy. Zasilam Vam zpravu z MR, poprosila bych Vas o objasneni několika pasazi z ni - "SE T1 sag, TSE T2 sag. vč. tukové saturace v obvyklém rozsahu, TSE T2 ax." "v oblasti sacrococygeálního přechodu obratle s lipoidní přestavbou a v C1 v.s. ložiskem heterogenně hypersignálním ve všech projekcích - hemangiom v.s. Ligamentosní struktury fysiologického nálezu. "Tarlowova cysta S2 +.dx." Vypovida z toho něco, proc by mohly byt ty bolesti? Ukázala by rezonance, kdyby to byl zanet sedacího nerv?u nebo uskriply nerv? Cetla jsem o lecbe razovou vlnou, doporucil byste ji pripadne? Velice dekuji za Vas cas. Martina

Odpověď odborníka:

Zkratky jsou pouze popisné o směru záběru, např. sag- je sagitální osa. Upřenění o jaký záběr bederní páteře se jedná. Až na onen hemangiom, který však není závažný, pouze je přítomen, nijak se neléčí.,máte zcela normální nález.
Změny v oblasti facetových kloubů mezi obratly 5. bederním 1, křížovým jsou začátek chronických poruch, které nebudete li dostatečně aktivně léčit za pomoci fyzioterapeuta a cíleným cvičením, které musí zlepšený stav po léčbě stabilizovat....bude pokračovat dalším stupněm, poruchou meziobratlové pploténky v této etáži. To ovšem za předpokladu správné léčby a Vaší aktivní spolupráce nemusí být. Stav je zastavitelný a stabilizovatelný. jednoduché to však nebude.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Kam dál
Naposledy čtené: