Bolesti v podbřišku

Dobrý den, v říjnu loňského roku jsem otěhotněla. V té době jsem začala mít bolesti v podbřišku. V osmém týdnu jsem potratila. Od té doby bolesti pokračují. Gynekolog mě několikrát vyšetřil (ultrazvuk, stěry) a vyloučil jakýkoliv problém. Poslal mě na urologii. Výsledek cystoskopie: sliznice bez lesku, zarudlá, kresba cévní však přiměřená, ústí štěrbinovitá sym. uložená. Mikroskopická hematurie dop. Nitrofurantoin 0-0-1. sed. 5-10 ery 0-4 leu kultivace moče negativní UZ ledvin a m.m. bez patologie. P.doktorka mi řekla, že mám podrážděný močový měchýř.Bolesti mám téměř denně, spíše mírné. Při močení žádné potíže nemám. Po pohlavním styku se bolesti ztratí nebo naopak nastoupí. Při orgasmu cítím nepříjemnou bolest. Nitrofurantoin jsem brala dva týdny, ale moc to nepomohlo. Piju urologické čaje, jím maxibrusinky. Kontrolní moč mám v pořádku. Ráda bych znovu otěhotněla, ale mám strach, když mám stále bolesti. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, uvedené obtíže, zvláště obtíže při sexu, často ukazují na zánětlivé (infekční nebo neinfekční) onemocnění pohlavních orgánů nebo pánve obecně, případně mohou signalizovat poruchu sekrece poševního hlenu (pak by styk "dřel") či endometriózu, někdy také mohou být psychického původu. Někdy se stane, že ač je manuální, ultrazvukové, laboratorní vyšetření opakovaně negativní, diagnostická laparoskopie ukáže příčinu obtíží, jako jsou třeba srůsty nebo zánět nepostihnutelný provedenými vyšetřeními. Takže pokud Vás obtíže stále trápí, je vhodné znovu o nich promluvit s lékařkou a zkusit se domluvit na kontrolním vyšetření, případně na ještě podrobnějších vyšetřeních. Ale bez ohledu na to se můžete pokoušet otěhotnět, nemusíte přece vůbec znovu potratit a naopak obtíže mohou s novým těhotenstvím vymizet. Ve zvládnutí proběhlého potratu by Vám mohl pomoci psycholog a i to by mohlo zmírnit Vaše tělesné obtíže. Přeji Vám, aby se Váš stav brzy normalizoval

 
Líbí se vám odpověď?
-2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Nové téma | zodpovězené dotazy
Bolest v podbříšku! | Od: Kateřina | 21.4.2014 21:49
Dobrý den je mi 16 let a už si týden mě trápí bolest v podbříšku. Tuhle bolest ale nemám prvně. Mám nepravidelnou menstruaci, bílí, někdy zelený výtok, křeče v břiše. Na internetu jsem se dočetla, že to může znamenat zánět vaječníku. Chtěla bych se prosím zeptat jestli to bude opravdu tak a jestli mám navštívit gynekologa a jestli popřípadě mám zajít na laparoskopické vyšetření. Děkuji za radu Katka.
reagovat
 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: