Bolesti zad

Opakovaně jsem měla lumbago (při pohybu v překlonu). Léčeno jednou kapačka v nemocnici, podruhé injekce a pak léky na rozvolnění a proti bolesti. Ráda bych věděla, zda je možné vyhledat pomoc fyzioterapeuta i v akutní fázi nebo až po odeznění bolesti. Jsou vhodné masáže na rozvolnění svalstva a v jaké fázi. Jsou vhodné pravidelné masáže? Ráda bych si od problémů pomohla spíše přirozenějšími metodami bez množství chemie (z těch prášků se mi motá hlava a je mi špatně od žaludku). Děkuji. Je vhodnější jít na kapačku nebo polykat prášky?

Odpověď odborníka:

Rehabilitaci určitě vždy doporučujeme až po odeznění akutních obtíží.
Vhodné jsou jak měkké techniky- masáže apod., také fyzikální léčba (magnetoterapie, elektroléčba apod.)- dle uvážení rehabilitačního lékaře. Nedílnou a nezbytnou součástí je také poučení o správném držení těla, instruktáže ohledně cviků, které byste měla na posílení zádového svalstva cvičit doma. O záda se musíte "starat". v tomto případě cvičením, stejně, jako se staráme o pleť apod.
Léky- tablety, "kapačky" apod.- jsou určitě vhodné na překlenutí akutní fáze, chronicky určitě nedoporučuji užívat- princip fungování je stejný, "kapačky" pouze budou účinkovat rychleji.
S pozdravem,
MUDr. Klímová

MUDr. Nikola Klímová
MUDr. Nikola Klímová

Specializace: Praktické lékařství
Pracoviště: Ordinace praktického lékaře pro dospělé

 
Líbí se vám odpověď?
+1 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené: