Bolesti zad v kříži

Dobrý den, už nějakou dobu mě trápí občasné bolesti v kříži které jdou až do třísel. Bolest je hlavně při předklonu, při natažení nohou dopředu. Pravidelně chodím do posilovny a bazénu, hraju fotbal. Má obvodní lékařka mě poslala na rentgen kde nic nezjistili ale bolesti se vrací. Budu rád když mi poradíte. Děkuji.

Odpověď odborníka:

Rentgen neléčí, ale je samozřejmě dobře, že jste ho absolvoval, vyloučil vážnější příčiny potíží. Popisované jsou častější u hokejistů než u fotbalistů. Sppojení s posilovnou však vysvětluje. Bude třeba vyhledat šikovného fyzioterapeutam který obnoví funkci bederní páteře a statiku pánve, současně s touto léčbou vysvětlí a naučí cílené cviky, které budou obnovovat a posléze stabilizovat svalové vazby. Do obnovení opětovné normální situace bude možno cvičit v posilovně kondičně, procvičovat, nikoliv posilovat co nejvíce svalových skupoin lehkými vahami, to urychlí obnovení normální situace.

MUDr. Jiří Marek
MUDr. Jiří Marek

Specializace: Fyzioterapie
Pracoviště: Soukromá ambulance Praha, Brno - Klinika Naprapathy

 
Líbí se vám odpověď?
+2 Ano Ne
 
 
Diskuze čtenářů Přidejte komentář jako první

Vstoupit do diskuze

 
 
 
Naposledy prohlédnuté hodnocení
Naposledy přečtené dotazy
 
Naposledy čtené:
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

 celý článek
Doporučený článek:

Soutěžte s Belcurou

Atopická, suchá nebo podrážděná pokožka bezesporu vyžaduje důslednou péči. Svědění v těchto případech dokáže být velice nepříjemné. Kůže je navíc zranitelná a náchylnější k...  celý článek

x